Nešťastná kolize se stala v dvacet minut po 22. hodině. V centru města bylo v té chvíli poměrně dost lidí, protože se na náměstí konala slavnostní štědrovečerní mše.

„Osobní vozidlo jelo po Dlouhé třídě ve směru od Národní třídy k Hlavní třídě. V prostoru světelné křižovatky, kde byla v té době signalizace mimo provoz, vstoupila na přechod ze středového dělicího pásu 34letá chodkyně. Řidička osobního automobilu Citroën C4 ve věku 47 let nestačila na chodkyni včas zareagovat a levou přední částí vozu ženu srazila," popsala průběh nehody policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Chodkyně utrpěla těžká zranění. První pomoc jí okamžitě začali poskytovat svědci a strážníci, kteří byli poblíž. Záchranka ji pak převezla na urgentní příjem místní nemocnice.

Podle dostupných informací žena utrpěla zlomeninu nohy a poranění páteře. 

„S ohledem na těžká zranění si případ převzal vyšetřovatel, který bude zjišťovat míru zavinění u obou účastnic nehody," dodala mluvčí Viačková.

Rozhodující pro určení viny bude posouzení, zda řidička mohla na chodkyni reagovat, zvláště když měla předpokládat, že se z dělicího pásu chystá k přecházení a řidič má povinnost chodcům na vyznačeném přechodu dát přednost.