Nehoda se stala o půl druhé odpoledne na autobusových zastávkách před vlakovým nádražím. Svědci popsali, že autobus už odjížděl ze zastávky, když dobíhal ještě jeden muž, který se chytil posledního křídla dveří a snažil se ještě naskočit dovnitř. To se mu nepodařilo a spadl na zem. S velkým štěstím si nezpůsobil žádné vážnější zranění.

„Nastoupilo několik lidí, já zavřel dveře a rozjel jsem se. V tom se do těch posledních chtěl dostat nějaký muž, který ale předtím na zastávce nebyl a musel přiběhnout, když už jsem odjížděl," popisoval dopravním policistům řidič.

O zraněného se postarali svědci, kteří přivolali záchranku. „Muž byl v době ošetřování při vědomí a stěžoval si na bolest ruky a v oblasti páteře. Po prvotním ošetření naší posádkou byl převezen na chirurgickou ambulanci místní nemocnice," řekl mluvčí krajské záchranné služby Lukáš Humpl.

Z vyšetřování vyplanulo, že viníkem této nehody nebude řidič, ale cestující. „Jedná se o cizince žijícího dlouhodobě u nás. Policisté zjistili, že řidič na jeho úrazu nenese vinu. Cizinec, který si pádem na zem naštěstí způsobil pouze lehké zranění, byl potrestán blokovou pokutou," informovala policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Video z místa nehody:

Zdroj: Youtube