"Po osmnácté hodině přijali krajští operátoři informaci o střetu dvou vozidel s více zraněnými. Na pomoc vyslali dvě pozemní posádky a vrtulník letecké záchranné služby," uvedl mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl. 

 Záchranáři ošetřovali pět účastníků nehody. Všichni byli při vědomí a se zdravotníky komunikovali. "Dvaatřicetiletý muž byl v automobilu zaklíněn. Utrpěl vážné poranění dolní končetiny. Posádky jej umístily do vakuové matrace, podaly léky do kostní dřeně, kyslík a vrtulník LZS pacienta přepravil na urgentní příjem ostravské Fakultní nemocnice," pokračuje mluvčí záchranářů.

Na stavbě jihozápadního obchvatu Karviné se finišuje. Otevřít se má v polovině července. Na fotkách stav k začátku května 2023.
VIDEO: Stavba karvinského obchvatu jde do finále. Řidiče čekají omezení

Dodal, že dva muži a dvě ženy, ve věkovém rozpětí sedmnáct až třiačtyřicet let, utrpěli středně těžká zranění hlavy nebo končetin. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče je záchranáři transportovali na chirurgickou ambulanci karvinské nemocnice.

Na místě zasahovaly všechny složky IZS včetně hasičů. "Hasiči vyprostili jednu ze zraněných osob z automobilu. K tomu využili mimo jiné i hydraulické nástroje. Zasahující jednotka rovněž na obou automobilech provedla protipožární opatření, hasiči sorbentem zasypali uniklé provozní náplně a spolupracovali se zdravotníky na ošetřování zraněných. Pomohli rovněž s transportem do sanitek i vrtulníku. Po zadokumentování nehody policisty hasiči provedli závěrečný úklid komunikace, zásah byl ukončen krátce před dvaadvacátou hodinou," řekl mluvčí moravskoslezských hasičů Jakub Kozák.

Výzva policie

První informace o nehodě obdržely složky IZS v čase okolo 18.12. hodin. K nehodě došlo v Karviné-Hranicích v Leonovově ulici nbedaleko tamního krytého bazénu a provozovny Kaufland. Policie dále šetří příčiny a průběh nehodového děje. "Obracíme na případné svědky nehody, kteří místem projížděli, případně jejich vozidlo disponuje palubní kamerou, aby se obrátili na linku 158," uvedla polcejní mluvčí Eva Michalíková.