K nehodě došlo krátce po úterním poledni 1. února v českotěšínské části Dolní Žukov. "Holčička se zasekla při usazování na sedačku oběma nožičkami v otvoru, určeném pouze pro pravou nožku, nemohla se vůbec pohnout a plastový materiál ji navíc nepříjemně tlačil," popsal nehodu mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela. 

Když holčičce nedokázaly pomoci ani maminka děvčátka s babičkou, zavolaly na tísňovou linku hasičů. Obě ženy houpačku před příjezdem hasičů sundaly na zem z dřevěné konstrukce, na níž visela, i s plačící holčičkou.

"Ještě při příjezdu hasičů Nelinka plakala, možná bolestí, možná i strachem z cizích a hodně velkých lidí, kteří vylézali z ohromného auta. Ti se jí pokusili nejprve opatrně vytáhnout bez poškození sedačky. To však nešlo, proto hasiči pravou stranu sedačky v mžiku rozstřihli, děvčátko odtud vyprostili, a to skončilo v náručí maminky. Nezraněné," uvedl dále mluvčí hasičů. 

Za chvíli se už Nelinka osmělila, o to více, když dostala od zachránců zeleného plyšového dráčka Hasíka - za statečnost. Nechala se s ním i vyfotit a při odjezdu hasičského vozidla už těm velkým hodným mužům mávala, stejně jako maminka a babička