Nehoda se stala v pondělí po 15. hodině na Orlovské ulici. Řidič jel ve směru od Orlové a z dosud neupřesněných příčin vyjel mimo vozovku. V době nehody byla silnice v dešti mokrá. Auto čelně narazilo do pilíře a řidič zůstal uvnitř vraku zaklíněn. Ven ho dostali až hasiči, kteří použili vyprošťovací zařízení. Řidič pak byl naložen do sanitky, kde ho zdravotníci stabilizovali a  přeložili na palubu vrtulníku, kterým byl transportován do Fakultní nemocnice v Ostravě. 

Podle informací z místa nehody byl řidič při vědomí, poraněné měl zejména nohy. 

"Operační středisko hasičů bylo o nehodě informováno v pondělí krátce po půl čtvrté odpoledne. Do Orlovské ulice vyjela jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) ze stanice v Havířově dvěma vozidly. Hasiči zabezpečili Clio před požárem a zraněnému řidiči nasadili krční límec. Pomocí hydraulických nástrojů otevřeli dveře u řidiče. Protože měl nohy zaklíněny pod pedály, hasiči použili speciální střihač pedálů. Až pak mohl být řidič z vozidla vyproštěn na páteřní desce a předán týmu zdravotníků. Po zdokumentování nehody hasiči pomohli naložit havarované Clio na vozidlo odtahové služby, silnici očistili od střepů a vrátili se zpět na základnu," sdělil mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela. 

Zatímco hasiči roztahovali zdeformovanou karoserii, aby řidiči uvolnili nohy, zdravotníci už mu podávali léky. 

"Jednadvacetiletý účastník nehody zůstal zaklíněn uvnitř automobilu a musel být vyproštěn. Utrpěl mnohočetná vážná zranění v oblasti hrudníku a dolních končetin, zasahující lékař vyslovil podezření také na poranění pánve. Jeho stav vyžadoval uvedení pacienta do umělého spánku, zajištění dýchacích cest a převedení na umělou plicní ventilaci. Týmy záchranné zdravotnické služby pacientovi přiložily krční límec, zafixovaly postiženého do vakuové matrace, zajistily vstup do kostní dřeně a zahájily podávání léků. Po provedení všech potřebných opatření pacienta ze sanitního vozidla, kde byl ošetřován, přesunuli záchranáři na palubu vrtulníku. Stroj jej poté šetrně přepravil na urgentní příjem ostravské Fakultní nemocnice," informoval mluvčí moravskoslezské záchranné služby Lukáš Humpl.

Pilot přistál s vrtulníkem přímo na silnici poblíž místa nehody.

Policisté zjišťují, proč k havárii došlo. 

"Okolnosti nehody se prozatím stále vyšetřují. Ve vozidle Renault Clio cestoval jen 21letý řidič, který byl těžce zraněn," potvrdila policejní mluvčí Zlatuše Viačková. 

Po celou dobu záchranných prací a vyšetřování nehody byl provoz v obou směrech uzavřen pro veškerou dopravu, včetně autobusové. Uzavírka trvala déle než hodinu, do doby odletu vrtulníku. 

Některým řidičům se blokování dopravy nelíbilo, když viděli, že jeden jízdní pruh by mohl být průjezdný. "Vidím, že částečně blokovaný je jen levý jízdní pruh a oba protisměrné. To mohli normálně pustit kyvadlově a nemuselo tady čekat tolik lidí déle než hodinu. Ne pro každého to je příjemné. Tamhle v tom autě přede mnou je třeba maminka s malým dítětem. Čekat tady musí i autobusy, i když jeden autobusák policisty ignoroval a bez problémů projel. Kdyby policisté jen trochu chtěli, tak by to tím jedním pruhem mohli bezpečně pustit i ostatní," divil se nad uzavírkou řidič osobního auta.

Podobná nehoda, kdy auto narazilo do mostního pilíře se stala nedávno v Šenově. Auto tam ale vzplálo a řidič uhořel. Deník o nehodě informoval v článku: Při požáru havarovaného auta na Rudné zemřel člověk

Čtěte také o dalších nehodách na Orlovské ulici:
Řidič, který se těžce zranil při nehodě s autobusem, zemřel
Vánoce poznamenala tragická nehoda
Motocyklistu měl řidič při nehodě zabít pod vlivem marihuany
Mladí hazardéři metali s autem kotrmelce

Zdroj: Youtube