Na vyjížďku po okolí Stonavy se vydali tři jezdci na koních. Při jízdě po asfaltové cestě, zakryté sněhem, strčil jeden z koní levou zadní nohu do štěrbiny v asfaltu a při zvedání levé nohy se mu zasekla. Kůň upadl na levý bok a zůstal zde zcela uvězněn.

„Jedna z mladých jezdkyň okamžitě zavolala na tísňovou linku hasičů, kteří byli na místě během několika minut přesto, že posledních 200 metrů museli pěšky. A ihned vymysleli rychlé řešení, koně osvobodili a ten zřejmě vyvázl bez zlomeniny," popsal příhodu s dobrým koncem mluvčí hasičů Petr Kůdela.

Dodal, že krásný jezdecký kůň v plné síle ležel docela bezmocně na levém boku, až několik desítek centimetrů levé nohy zaklesnutých v dlouhé úzké průrvě. „Záchranáři koně stabilizovali a uvázali mu volné nohy, které by je mohly při zásahu zranit. Na krk a hlavu koně si lehli dva hasiči a jezdec, aby se nemohl vzpínat. Pak již přišel ke slovu hasičský um, propojený s velkým dlátem a kladivem," popsal Kůdela.

Po několika minutách opatrné odsekávací práce se hasičům podařilo nohu zvířete uvolnit. Kůň se s pomocí lidí okolo postavil a hasiči mu zraněná místa ovázali obvazy. Z nepříjemné situace zvíře vyvázlo nezraněno, noha není zlomená. Devítiletá kobyla Vista má pouze pohmožděnou nohu a poraněnou korunku, což je místo nad kopytem.