Nehoda se stala chvíli po 9. hodině na Těšínské ulici, na staré cestě mezi Ostravou a Havířovem. 

Záchranářský vrtulník přistál v poli poblíž místa nehody. "Z místa byl hlášen jeden těžce zraněný člověk. K místu vyjela pozemní posádka a vzlétl i vrtulník," potvrdil Deníku ještě v průběhu záchranné akce mluvčí moravskoslezské záchranné služby Lukáš Humpl. 

Později mohl doplnit další informace. "54letý muž byl v přímém ohrožení života, když utrpěl poranění hlavy a hrudníku. Po prvotním ošetření na místě nehody byl přeložen ze sanitního vozu na palubu vrtulníku, který ho transportoval do Fakultní nemocnice v Ostravě," dodal Humpl. 

"Do Těšínské ulice vyjely dvě jednotky HZS Moravskoslezského kraje – ze stanic Slezská Ostrava a Havířov, společně s nimi jednotka dobrovolných hasičů Šenov," sdělil mluvčí hasičů Petr Kůdela.  

Hasiči zabezpečili havarovaná vozidla před případným požárem, po asistenci týmu ZZS MSK a transportu zraněného do vrtulníku silnici uklidili. Nebyl zaznamenán žádný únik provozních kapalin.

Utrženým kolem o obrubník skončila jízda opilého řidiče na Orlovské ulici v Havířově.
Opilý řidič při rychlé jízdě urval kolo svého auta

Okolnosti, za jakých k nehodě došlo, vyšetřuje policie. Pravděpodobnou příčinou může být nedání přednosti v jízdě ze strany řidiče osobního auta. Ten se měl totiž na silnici otáčet. 

Autobus narazil čelně do levého boku Škody Octavia. 

"Jel jsem bez pasažérů ve směru od Havířova. To osobní auto se začalo otáčet a já už na to nestačil zareagovat, abych střetu zabránil. Zraněnému řidiči jsem hned začal poskytovat první pomoc podle instrukcí dispečinku tísňové linky. Byl při vědomí, ale vážně zraněný," řekl šofér autobusu. 

V místě, kde k nehodě došlo, se staly vážné nehody už v minulosti.

Vážná autonehoda v Šenově.
Několik zraněných při nehodě v Šenově
Nehoda tří vozidel v Petřvaldě
Nepozornost skončila karambolem tří aut
Nehoda automobilu a motocyklu v Šenově
V Šenově havaroval motocyklista
Nehoda v Šenově
OBRAZEM: Čtyři zranění při nehodě v Šenově