Závody se jely o tomto víkendu na okruhu Františka Bartoše v Ostravě-Bartovicích. Jde o přírodní okruh, na kterém jsou riziková místa zakryta bariérami. Jde především o dopravní značky, stromy, sloupy, propustky nebo obrubníky. Tyto zábrany dokáží zmírnit následky nárazu těla závodníka po pádu.

V jednom z několika nedělních závodů se stala nehoda, při které 22letý Olin Hanák utrpěl smrtelná zranění. 

Podle informací z místa závodů jel závodník v desátém kole sám, nesváděl souboj s jiným jezdcem. Nehoda se stala při projíždění lesním úsekem. 

Okolnosti nehody se vyšetřují. Podle ostravské policejní mluvčí Gabriely Holčákové pravděpodobně nezvládl řízení a narazil do překážky. 

„Z dosud zjištěných informací vyplývá, že 22letý řidič motocyklu zn. Honda zřejmě nezvládl řízení motocyklu, nepřizpůsobil rychlost jízdy a po projetí levotočivé zatáčky měl uvést motocykl do smyku, načež došlo k jeho pádu a vyjetí mimo komunikaci do příkopu a ochranných sítí a drobných keřů. Muž utrpěl při havárii zranění, kterým na místě podlehl. Bezprostřední příčina havárie je předmětem prověřování. Policejní komisař nařídí soudní pitvu zesnulého. K objasnění věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro trestný čin usmrcení z nedbalosti. K objasnění některých okolností mohou přispět i případní svědci, pokud disponují obrazovými záběry tragédie. Svědky žádáme, aby nás kontaktovali na lince 158. Za pomoc děkujeme. Další skutečnosti mohou ozřejmit i znalci, kteří budou rovněž přibráni," informovala o případu policejní mluvčí.

Organizátoři okamžitě zrušili následující závody sajdkáristů a třídy Supermono.

„Dvě tři kola jsem registroval, že se něco stalo. Došlo k pádu a havárii. Je to těžký úsek, ale tohle bych nečekal," kroutil hlavou závodník Marek Červený, který chvíli před tím vyhrál ve své třídě supersport do 600 ccm.

„Tak výborný parťák a člověk to byl. Neskutečné," nechtěli při odchodu z trati věřit motocykloví fanoušci.

Více informací o závodech přinese pondělní vydání Deníku. 

Čtěte také o těžké nehodě Olina Hanáka na Havířovském zlatém kahanci ze 3. srpna 2014:

Po roce od nehody přijede na Kahanec i Olin Hanák
Závodník Olin Hanák už plánuje další start
Stav závodníka Olina Hanáka zůstává kritický
Policisté shánějí svědky nehod závodníků na Kahanci

Čtěte také o jiné tragické nehodě na ostravském okruhu z roku 2014:
VIDEO: Hromadnou nehodu na závodech nepřežil rakouský jezdec