Nehoda se stala chvíli před půl osmou v křižovatce pod Bludovickým kopcem. V té době byla světelná signalizace mimo provoz.

"Svítilo ostré ranní slunce, které způsobilo, že řidička se domnívala, že na semaforu svítí zelená. Snažil jsem se brzdit, ale nehodě už se zabránit nedalo. Máme naloženo 25 tun materiálu. Jedeme z Krakova do ostravského Mittalu, a pak až do San Marina. Už jsem volal do firmy pro druhý tahač. Ještě dobře, že zranění řidičky nejsou vážná," popsal situaci polský řidič kamionu. 

Nehoda nákladního a osobního automobilu pod Bludovickým kopcem v Havířově.Zdroj: Deník / Libor Běčák

K nehodě byli hned voláni hasiči a záchranná služba. Zatímco hasiči zajistili havarovaná vozidla, zdravotníci poskytli zraněné ženě první pomoc a pak ji převezli k důkladnému vyšetření do nemocnice. 

Míru zavinění vyšetřuje policie. Po dobu vyšetřování nehody byla křižovatka průjezdná podle pokynů policistů. 

"58letá řidička vjela do křižovatky z vedlejší Okrajové ulice, kdy nedala přednost v jízdě kamionu jedoucímu po Těšínské ulice ve směru od Těrlicka do centra Havířova. Řidička při kolizi utrpěla zřejmě jen lehčí zranění, 51letý řidič kamionu ani jeho spolujezdkyně zraněni nebyli," řekla Deníku policejní mluvčí Zlatuše Viačková. 

Otázkou bylo, zda měl kamion Havířovem vůbec projíždět. Pro tranzitní nákladní dopravu platí do města zákaz vjezdu. "Policisté se při vyšetřování zajímali i o to, zda řidič kamionu neporušil zákaz vjezdu, ale ten předložil doklad o tom, že má ve městě jedno místo vykládky," řekla mluvčí Viačková. 

Zranění ženy v autobuse šetří policie. Ta prosí o pomoc i případné svědky události.
Policie šetří zranění ženy v autobuse, žádá i svědky