Ke kolizi došlo na frekventovaném přejezdu mezi Karvinou a Stonavou, poblíž Dolu ČSM. Kamion sjížděl z mírného kopce směrem k železničnímu přejezdu, kde byl v tu chvíli signál Stůj a v činnosti byla výstražná světla.

Nákladní auto však dostalo smyk, prorazilo závory a sloupek signalizačního zařízení a vjelo až do kolejiště. O nehodě se díky havárii signalizačního zařízení dozvěděli dispečeři drážní cesty a upozornili strojvedoucího blížícího se vlaku o problémech na přejezdu.

Ten vlak přibrzdil a stihl zastavit tak, že kamion poškodil jen mírně. „Byl jsem informován o problému na trati. Díky tomu jsem jel tak, abych bezpečně zastavil. Dispečer byl informován signalizací, která zaznamenala porušení zařízení u přejezdu,“ potvrdil strojvedoucí osobního vlaku do Jablunkova.

Díky správné činnosti zabezpečovacího zařízení a postupu železničářů nebyl nikdo zraněn. Bez škrábance vyvázl i řidič kamionu, který se společně s hasiči pokoušel dostat kolos z kolejí. Návěs zůstal uvězněn v kolejišti a přední část tahače byla poškozena natolik, že auto nebylo schopno vyjet samo.

Karvinští hasiči k vyproštění použili svůj vyprošťovací automobil s jeřábem. Přestože přední náprava zůstala zablokována, naviják byl dostatečně silný, aby kolos utáhl. V záloze byl připraven další vyprošťovací automobil z havířovské základny s větší nosností.

Na místo dorazili také hasiči Správy železniční dopravní cesty. Provoz na trati byl obnoven kolem půl desáté večer. Vlak do Jablunkova nabral zpoždění 75 minut. Zpožděny byly ještě další dva spoje.