K nehodě došlo ve středu 1. května 2024 ve 12.15 hodin v Karviné-Darkově. "K události mělo dojít na silnici III. třídy č. 4687 vedoucí kolem tzv. Karvinského moře poblíž pomocného závodu Darkov," upřesnila mluvčí moravskoslezské policie Daniela Vlčková.

Místo dopravní nehody.Místo dopravní nehody.Zdroj: se svolením PČR

Řidiče horského elektrického kola jedoucího od Stonavy na Karvinou měl ohrozit řidič osobního automobilu tmavé barvy. Ten jel v protisměru a měl předjíždět jiné vozidlo, které v tu chvíli mělo také předjíždět, a to jiného cyklistu. "Aby se cyklista na elektro kole vyhnul střetu, strhl řízení vpravo, vjel na okraj nezpevněné krajnice a spadl do příkopu," řekla dále policejní mluvčí.

Bojová ukázka, archivní foto.
Dramatická bojová ukázka s tanky na Karvinsku. Akce vypukne v sobotu

Policisté se obracejí na případné svědky, převážně na řidiče předjíždějících automobilů a řidiče předjížděného kola, s žádosti o sdělení informací, které by mohly napomoci při šetření příčin a průběhu této dopravní nehody.

"Z téhož důvodu by také uvítali možné kamerové záznamy z vozidel. Informace můžete sdělit v pracovní době na telefonních číslech 974 734 584 nebo 974 974 251, případně v kteroukoli dobu na bezplatnou telefonní linku 158," dodala mluvčí.