Nehoda se stala v 5 hodin. V úseku u rybníků se srazilo osobní auto s dodávkou a dalším automobilem.  

"Čtyři posádky zdravotnické záchranné služby zasahovaly v sobotu 1. června ráno, u tragické dopravní nehody v Karviné. Několik minut po páté hodině byl operátorům ZZS nahlášen střet tří vozidel s více zraněnými. Na pomoc byly vyslány tři pozemní posádky (dvě z Karviné a jedna z Orlové), stejně jako vrtulník LZS z Ostravy," uvedl k události mluvčí Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje (ZZS) Lukáš Humpl s tím, že zraněným na místě pomáhali tři lékaři.

"Jeden z účastníků nehody utrpěl poranění neslučitelná se životem a lékaři u něj museli konstatovat smrt. Pětačtyřicetiletý muž byl po nehodě v bezvědomí a přímém ohrožení života. Zasahující lékař u něj zjistil mnohočetná vážná zranění. Musel být zaintubován a připojen k přístrojem řízené ventilaci. Žena stejného věku musela být vyproštěna z havarovaného vozidla hasiči. Utrpěla poranění hrudníku a končetin. Byla zajištěna krčním límcem a za pomocí vyprošťovacího rámu uložena do vakuové matrace. Osmatřicetiletý muž byl ošetřován s poraněním hlavy, břicha a končetin. Rovněž jeho stav byl život přímo ohrožující a musel být převeden na umělou plicní ventilaci," dodal dále mluvčí ZZS.

Všichni tři vážně zranění byli posádkami ZZS po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče transportováni na urgentní příjem Fakultní nemocnice v Ostravě. První dva pacienti pozemní cestou, mladší z mužů pak leteckými záchranáři.

Na místě zasahovali také dvě jednotky hasičů ze stanic v Karviné a Orlové.

"Po příjezdu k události hasiči zjistili, že po střetu zůstali v jednom z osobních automobilů a v dodávce zaklíněni celkem čtyři lidé. Ihned zahájili vyprošťování hydraulickými nástroji a zraněné následně předali do péče zdravotníků. Dále na havarovaných vozidel provedli protipožární opatření a sorbentem zasypali uniklé provozní náplně," uvedl mluvčí krajských hasičů Jakub Kozák.

Po dobu záchranných prací a vyšetřování byla silnice uzavřena. Okolnosti, za jakých se nehoda stala, vyšetřují policisté. 

BMW přejelo do protisměru

Podle dostupných informací mělo vozidlo BMW přejet do protisměru, kde se srazilo se dvěma automobily. Pravděpodobný 47letý viník kolize při nehodě zemřel. Jeho spolujezdec byl zraněn. Řidič dodávky a jeho spolujezdec utrpěli těžká zranění. Posádka třetího automobilu vyvázla bez zranění. 

Tuto verzi potvrdilo i policejní vyšetřování. 

"Vozidlo BMW, které řídil 47letý muž, vyjelo z dosud nezjištěných příčin do protisměru, kde došlo ke střetu s osobním vozidlem Volkswagen Golf a následně BMW narazilo ještě do dodávkového vozidla Renault. Při nehodě utrpěl řidič BMW zranění neslučitelná se životem. Jeho spolujezdec a dva cestující v dodávce utrpěli zranění těžká a byli převezeni do nemocnice v Ostravě. Příčiny a další okolnosti tragické nehody nyní intenzivně prověřují karvinští kriminalisté ve spolupráci s dopravními policisty," sdělila policejní mluvčí Pavla Jiroušková.