Ke střetu došlo před 9. hodinou. Motorkář na stroji Honda nestačil zareagovat na manévr řidiče osobního auta. Narazil čelně do levého předního kola a v přemetu dopadl zády na čelní sklo, kde zůstal ležet. Dolů ho sundali až přivolaní hasiči a posádky sanitky a vrtulníku. 

Jednačtyřicetiletý motocyklista byl po stabilizování přepraven vrtulníkem do ostravské fakultní nemocnice. Jeho zranění jsou vážná. Zasahující lékař měl podezření na poranění páteře a další zranění. Jen stabilizace pacienta na místě trvala 40 minut. 

"Záchranáři ošetřovali motocyklistu, který utrpěl mnohočetná život ohrožující poranění v oblasti hlavy, dolních končetin a pánve. Pacient upadl do bezvědomí, proto byla zahájena plicní ventilace. Jeho stav byl v době ošetřování i následného leteckého transportu vážný," uvedl k zásahu zdravotníků mluvčí krajské záchranné služby Lukáš Humpl. 

Bohužel, těžce zraněný muž v nemocnici zemřel. "Ano, pacient krátce po přijetí do naší nemocnice podlehl závažným zraněním, která nebyla slučitelná se životem," potvrdil Deníku mluvčí Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě Tomáš Oborný.  

Nehoda se stále vyšetřuje a je možné, že ke stanovení situace, včetně rychlosti motocyklu těsně před kolizí, bude přizván soudní znalec. 

"Osmačtyřicetiletý řidič vozu Hyundai jel ve směru od Českého Těšína na Havířov. V prostoru autobusové zastávky se chtěl otočit do protisměru, čímž zkřížil cestu motocyklistovi. U řidiče automobilu nebylo zjištěno požití alkoholu," řekla policejní mluvčí Zlatuše Viačková. 

Po dobu záchranných prací byl úsek zcela uzavřen, při vyšetřování pak byla doprava řízena kyvadlově.

Zdroj: Youtube