Po čtvrt na tři odpoledne pracovníci krajského zdravotnického operačního střediska přijali informaci o pádu na Knížecí cestě v oblasti Pusteven. „Na pomoc vzlétl vrtulník letecké záchranné služby a vyjel pozemní zdravotnický tým. Prvotní pomoc na místě události poskytovali členové Horské služby Beskydy,“ sdělil mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.

Studenti SŠ a VOŠ Kopřivnice začali sestavovat Tatru Phoenix - květen 2023.
Studenti z Kopřivnice sestavují reálnou Tatru. Pak se na ni budou učit jezdit

Záchranáři na místě zjistili, že devatenáctiletý mladík při jízdě spadl a podle svědků zůstal několik minut v bezvědomí. Se záchranáři již později komunikoval. „Příznaky svědčily pro otřes mozku, prvotní lékařské vyšetření ukázalo těžké zranění obou horních končetin. Posádky pacienta zajistily končetinovými dlahami, krčním límcem a uložily jej do podtlakové matrace. Zahájily rovněž podávání léků. Následně byl mladík letecky přepraven do ostravského traumatologického centra,“ pokračoval Lukáš Humpl.

Kavárna Pojď Café ve Fulneku zavírá.
Konec. Kavárnu ve Fulneku nezachránilo ani spojení s tenistkou Petrou Kvitovou

Na místě se nacházel také další mladík ve stejném věku. „Lehce se zranil, když spadl přes prvního havarovaného jezdce. Vícečetná, ale drobná poranění v oblasti horních a dolních končetin záchranáři ošetřili na místě. Transport do zdravotnického zařízení v tomto případě nebyl nutný,“ doplnil Lukáš Humpl.