"Krátce před půl jedenáctou byl nahlášen pád muže z pracovní plošiny, z výšky asi osmi metrů. Na místo vyjel zdravotnický tým a vzletěl vrtulník LZS," uvedl mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl. 

Exstarostka Českého Těšína Gabriela Hřebačková.
Český Těšín bude platit statisíce: dovolená a odchodné exstarostky a zástupce

"Dvaačtyřicetiletý pacient byl při vědomí a komunikoval, jeho stav se však velmi rychle zhoršoval, až došlo k selhání jeho krevního oběhu. Posádky proto zahájily resuscitaci, kterou se jim podařilo za podpory léků a přístrojové techniky obnovit činnost srdce. Lékař zjistil přítomnost mnohočetných poranění a pacient byl do ostravské Fakultní nemocnice transportován v kritickém stavu," dodal. 

Ve stejný den zasahovali záchranáři u tragického případu v Ostravě. Došlo tu k úmrtí šestatřicetiletého muže, který spadl při práci na střeše z výšky okolo deseti metrů na zaparkované vozidlo.

"Postižený nejevil v okamžiku příjezdu žádné známky života. Záchranáři zajistili jeho dýchací cesty a umělou plicní ventilaci, vstup do kostní dřeně pro podávání léků, a zahájili nepřímou srdeční masáž. Poranění hlavy, trupu a končetin, která utrpěl, však byla neslučitelná se životem a zasahující lékař musel konstatovat jeho smrt," řekl k tragédii mluvčí moravskoslezských záchranářů.