Muž, jehož totožnost záchranáři neznají, byl po střetu s autem v bezvědomí a také v ohrožení života. Zasahující lékařka u něj při prvotním vyšetření zjistila zranění hlavy, a vícečetné odřeniny, příznaky svědčily také na poranění mozku. Pacient byl ošetřen v rámci přednemocniční neodkladné péče a poté pozemní posádkou ihned transportován do ostravské Fakultní nemocnice. Předán byl na oddělení urgentního příjmu.

Z dosud zjištěných skutečností vyplývá, že řidič (ročník 1974) jel s osobním vozidlem značky Kia po ulici Hlavní třída ve směru od vlakového nádraží k ulici Dlouhá třída. Na křižovatce s ulicí Dělnickou, která je řízena semafory, srazil chodce (ročník 1979), který šel pro přechodu pro chodce. Řidič měl projíždět křižovatkou tzv. na zelenou, chodec s největší pravděpodobností nerespektoval světelné signalizační zařízení a na přechod vešel ve chvíli, kdy svítilo červené světlo.

Při střetu došlo ke zranění chodce, který byl předán zdravotníkům a transportován do nemocnice. U řidiče provedli policisté orientační dechovou zkoušku, jejíž výsledek byl pozitivní, přístroj vykázal hodnotu téměř tři promile alkoholu v dechu. Muž byl vzhledem k podnapilosti převezen na protialkoholní stanici.

"Řidič je podezřelý z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, míra zavinění a komplexní jednání obou účastníků je předmětem dalšího šetření a prověřování," uvedla Soňa Štětínská z Policie ČR.