Nehoda se stala v místě, kde k nehodám dochází poměrně často a na vině je vždy vysoká rychlost a nezvládnutí průjezdu zatáčkou. O všech nehodách čtěte v tématu ZDE nebo pod článkem.

V místě je snížená rychlost na 50 km/h a celý úsek pravidelně kontrolují policisté. Ti tam hlídkovali naposledy i ve středu odpoledne. "Úseku věnujeme zvýšenou pozornost delší dobu, a to právě s ohledem na nehody, které se tam stávají. Naše hlídky tam často měří rychlost a provádějí také klasické silniční kontroly," řekla policejní mluvčí Zlatuše Viačková. 

Policie zjišťuje, za jakých okolností a kdy vůbec se nehoda stala. Na havarované auto po 7. hodině upozornil projíždějící motorista, který si ho všiml v křoví. Policisté také ověřovali totožnost mrtvého řidiče. Potvrzeno bylo, že šlo o 23letého mladíka, kterému auto patřilo. 

Příliš vysoká rychlost

Automobil jel ve směru od Havířova. Pod kopcem v levotočivé zatáčce vyjel ze silnice, přerazil betonový sloup a zastavil mezi stromy. Vozidlo bylo značně deformováno a utrhl se z něj celý motor. 

Motor havarovaného BMW na Lazecké ulici v Orlové.

Podle informací Deníku se jednalo o bílé sportovní BMW 135, které řídil mladý muž. Způsobeným zraněním na místě podlehl. Nehoda se měla stát ve velmi vysoké rychlosti. Z auta se stal vrak a řidič zůstal zaklíněný uvnitř. 

"Přijali jsme oznámení o havarovaném vozidle, které viděl mimo silnici kolemjedoucí řidič. Po příjezdu na místo jsme zjistili, že ve zdeformovaném vozidle je na místě řidiče mrtvý muž. Podle prvotních informací a ohledání na místě se domníváme, že osobní vozidlo BMW jelo po ulici Lazecká (spojnice mezi Havířovem a Orlovou) ve směru od Havířova ke křižovatce s Ostravskou ulicí. Z dosud nezjištěných skutečností vozidlo vyjelo mimo komunikaci, narazilo do sloupu elektrického vedení a zastavilo se nárazem do několika stromů. K totožnosti muže máme indicie, nicméně je musíme ověřit," sdělila dopoledne k nehodě policejní mluvčí. 

Místo tragické dopravní nehody BMW na Lazecké ulici v Orlové. Pietní místo

Na místě nehody vzniklo okamžitě po ukončení vyšetřování a odklizení trosek pietní místo. Lidé tam nosí květiny a zapalují svíčky.

Příchozí se podivují, jak daleko auto pokračovalo poté, co přerazilo betonový sloup. Pak porazilo menší stromy, až narazilo do statnějšího kmenu. I tento náraz byl ještě natolik mohutný, že se z auta utrhl motor, převodovka a další části vozu, které rozletěly do vzdálenosti dalších několika metrů.  

Lidé spekulují o rychlosti, jakou mohlo auto těsně před nehodou jet. Ručička tachometru zůstala na rychlosti 250 km/h. "Ta zatáčka se dá projet i hodně rychle, ale to za dobrých podmínek, když je suchá cesta. Ani největší závodník by si netroufl do zatáčky vjet ve 250tce. Natož tak na promrzlé silnici. To prostě nejde. Na cestě není žádná stopa po smyku, prostě nic. Za tím musí být něco jiného. Jinak to nevidím," řekl jeden z mužů, kteří se přišli na místo podívat.   

Znalec z oboru dopravy Miroslav Skácel Deníku potvrdil, že za určitých okolností může údaj na tachometru skutečně odpovídat rychlosti, při které k nárazu došlo. "Skutečně tomu tak bývá, ale záleží na tom, jaké je přístroj konstrukce. U jedné dopravní nehody jsme tento údaj používali jako jednu z kontrolních hodnot při výpočtech rychlosti." 

Čtěte také o případu, kdy mladý řidič při nehodě na Lazecké ulici ve vysoké rychlosti zabil spolujezdce: Chtěl by vrátit čas a život, který vzal kamarádovi

Ve stejném místě se stala také tragická nehoda 10. ledna 2017. Řidič octavie tam v opačném směru naboural do autobusu. I on po nárazu na místě zemřel. 

Nehoda na Lazecké ulici, na silnici spojující Orlovou s Havířovem.