K vážné nehodě museli záchranáři spěchat už před pondělní půlnocí. V Dolní Suché havaroval vůz, ve kterém zůstal uvězněný jeho řidič.

„Na místo události vyjela posádka rychlé lékařské pomoci ze stanoviště v Orlové. Šestadvacetiletý muž zůstal ve vozidle zaklíněný. Zasahující lékařka u něj při prvotním vyšetření zjistila poranění hlavy. Pacient byl v bezvědomí a ohrožení života. Posádka muže zajistila v rámci poskytnuté přednemocniční neodkladné péče a následně zraněného přepravila na urgentní příjem Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě, kde jej předala tamním lékařům," informoval mluvčí krajské záchranné služby Lukáš Humpl.

V úterý ráno byla hlášena nehoda za nehodou. Řidiči nezvládali řízení na namrzlé vozovce. „Jen mezi šestou a osmou hodinou byli naši záchranáři v kraji voláni ke čtyřem vážným nehodám, při kterých ošetřili šest zraněných. Jednalo se vesměs o lehká či středně těžká poranění, nikdo z účastníků nebyl v přímém ohrožení života," dodal mluvčí Humpl.

Mezi těmito nehodami byla kolize auta v Karviné-Dolech, kde se zranil 19letý muž. Krátce po šesté hodině zasahovala posádka ZZS u nehody v Karviné, kde došlo ke zranění devatenáctiletého muže. V Horní Suché se jedno auto při nehodě převrátilo na střechu. V osm hodin ošetřovali záchranáři dvě ženy zraněné při nehodě v Karviné.

A v Havířově byly lehce zraněny dvě ženy, které havarovaly ve vozidle na Karvinské ulici. „Jely přede mnou. Silnice byla namrzlá a řidička to v zatáčce nezvládla. Najela na oplocení Technických služeb, odhodilo ji to na sloup veřejného osvětlení a pak zase zpátky do plotu, kde se auto převrátilo. Pomáhal jsem jim dostat se z auta ven, obě byly úplně dezorientované. Teď jsou v nemocnici na vyšetření," popsal svědek nehody.

Nehoda na náledí. Řidička vjela do plotu Technických služeb na Karvinské ulici.

Ne všechny nehody vyšetřovala policie. Řadu kolizí si řidiči vyřešili mezi s sebou, pokud se dohodli na zavinění, škoda nebyla vysoká a nepoškodili cizí majetek. 

„Vzhledem k vyššímu počtu nehod jsme posílili hlídky na jejich řešení. Většinou se jednalo o nehody bez zranění. V Horní Suché například se štěstím vyvázli z převráceného auta čtyři lidé. V Orlové se sice při nehodě nezranila, ale přesto utrpěla šok těhotná žena. V Havířově na Fryštátské ulici se srazil autobus a nákladním automobilem, jehož řidič ujel. V Karviné-Dolech se střetl osobní automobil s kamionem a například v Rychvaldě se srazila tři osobní auta," popsal policejní mluvčí Jaroslav Kus.