Okolnosti nehody, ke které došlo před třetí hodinou ranní, šetří policie. Doprava v místě byla omezena, neprůjezdný se stal levý jizdní pruh.

"Ze zadokumentovaných informací vyplývá, že muž měl vstoupit do jízdního pruhu a rozejít se proti směru jízdy vozidel. Došlo ke střetu s dodávkovým vozidlem značky Renault, které řídil 39letý polský státní příslušník. Chodec na místě zraněním podlehl," popsala později, ve středu v poledne, mluvčí policie Soňa Štětinská.

"Vzhledem k nehodě a činnosti na místě i bezprostředním okolí usměrňovali policisté po dobu nezbytně nutnou dopravu. Předběžná hmotná škoda na vozidle je vyčíslena na 300 000 korun, u řidiče vozidla byla provedena orientační dechová zkouška s negativním výsledkem," dodala mluvčí s tím, že se zatím nepodařilo zjistit informaci vedoucí k totožnosti mrtvého.

Výzva policie

Policisté se proto proto vyzývají svědky (řidiče, spolujezdce) vozidel projíždějící ve středu 2. září 2020 kolem 2:40 hodin 372. kilometrem dálnice D1 v katastru Bohumína, poblíž nájezdu na ulici Šunychelskou, aby se přihlásili.

"Pokud disponujete informací k pohybu chodce na dálničním tělese či v jeho blízkosti, informacemi přímo k nehodovému ději nebo máte k dispozici záběry z kamer ve vozidle zachycující uvedené, kontaktujte prosím policisty na bezplatné lince 158," uvedla závěrem Soňa Štětinská.