Podle informací, které mají záchranáři k dispozici, došlo nejprve k drobnější nehodě, při které se v oblasti hrudníku lehce zranil devětadvacetiletý muž. Po ošetření jej záchranáři přepravili do novojičínské nemocnice.

"Po vystoupení z automobilu na silnici byl následně jiným vozidlem sražen sedmapadesátiletý muž. Zasahující lékaři u něj zjistili mnohočetná poranění, a to v oblasti hlavy, hrudníku, břicha, pánve a dolní končetiny," popsal mluvčí ZZS Moravskoslezského kraje Lukáš Humpl s tím, že o havárii vozidel na dálnici D1 směrem na Brno bylo operační středisko informováno po dvaadvacáté hodině.

"Pomoci vyjely dvě pozemní posádky ZZS a vrtulník. Pacient se nacházel v život ohrožujícím stavu. Po zajištění dvou žilních vstupů a uvedení do umělého spánku, museli záchranáři přistoupit k intubaci a převedení muže na přístrojem řízenou ventilaci," dodal Humpl.

Po provedení dalších opatření v rámci přednemocniční neodkladné péče byl letecky transportován do ostravské Fakultní nemocnice a předán do péče týmu tamního urgentního příjmu.

Policie hledá svědky

"Na 326 kilometru došlo k dopravní nehodě dvou osobních vozidel, kterým do jízdní dráhy zřejmě nečekaně přistálo kolo od právě jedoucího kamionu," uvedla k nehodě mluvčí policie Eva Michalíková s tím, že následkem kolize vozidla zastavila a na místo byla přivolaná policie.

"Jeden z osádky z poškozeného vozidla neuposlechl a nedbal výzvy policistů a do auta se měl i přesto vrátit. Následně došlo ke střetu jeho osoby s právě jedoucím osobním vozidlem. Sražený muž cizí státní příslušnosti (r. 1962) utrpěl zranění a byl předán do rukou záchranářů," dodala Michalíková.

NEPŘEHLÉDNĚTE

Výzva
V rámci vyšetřování se policisté proto nyní obracejí na případné svědky, kteří v danou dobu projížděli po dálnici D1 směrem na Brno a především řidiče vozů, kteří mají za čelním sklem kameru a mohli tak zaznamenat průběh nehod, případně mohli zachytit samotný děj u vozidla (zřejmě kamionu), které mělo mít technickou závadu, aby se obrátili na linku 158, případně na nejbližší policejní služebnu.