Nehoda se stala deset minut před polednem. Na místě zasahovaly tři záchranky. Jedna pak odvezla  do nemocnice hned tři děti najednou, zatímco další zdravotníci se starali o další děti a poskytovali také psychologickou pomoc učitelce, která skupinu dětí doprovázela.

"Hlášeny byly tři zraněné děti. Na místo byly vyslány dvě zdravotnické posádky a jedna lékařská," potvrdil krátce po ohlášení nehody mluvčí krajské záchranné služby Lukáš Humpl.

Děti přecházely společně s učitelkou čtyřproudou silnici po přechodu. "Dvě osobní vozidla jela ve směru od házenkářské haly ke křižovatce s Třídou Osvobození. Zatímco řidička Daewoo Matiz jedoucí v pravém jízdním pruhu dala skupině chodců přednost a zastavila před přechodem, 37letá řidička Škody Octavia přednost nedala a na přechodu děti zachytila. Řidička byla podrobena orientačním testům na alkohol i drogy, které jízdu pod jejich vlivem neprokázaly. Ve skupině šly děti ve věku od 4 do 7 let. O nehodě byli vyrozuměni rodiče," řekla Deníku policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

"Ošetřit bylo nutno tři děti, všechny byly při vědomí a mimo bezprostředního ohrožení života. Se záchranáři komunikovaly. Šestiletý chlapec utrpěl středně těžké poranění hlavy, zasahující lékař vyslovil podezření na otřes mozku. Přibližně stejně stará dívka byla ošetřena s poraněním hlavy a dolní končetiny, třetí z pacientů, rovněž dívka, pak s poraněním obličeje a horní končetiny. Dětem byla na místě poskytnuta přednemocniční neodkladná péče a poté je posádky transportovaly do nemocnice v Karviné, kde byly předány na dětské ambulanci a jednotce intenzivní péče. Ošetřit bylo nutno také třiačtyřicetiletou učitelku, jež děti v době incidentu doprovázela. Neutrpěla fyzické poranění, ale jevila známky akutní stresové reakce na prožitou událost. O postiženou se starala interventka, která k události přijela v posádce rychlé zdravotnické pomoci. Poté, co ženě poskytla první psychickou pomoc, nebyl nutný její transport do zdravotnického zařízení a mohla být ponechána na místě zásahu," dodal k zásahu záchranářů mluvčí Humpl. 

Později odpoledne bylo potvrzeno, že zranění dětí nejsou natolik vážná, aby případ musela převzít Služba kriminální policie a vyšetřování. "Vyšetřování by mělo zůstat v pravomoci dopravní policie," uvedla policejní mluvčí Viačková.

Ze tří zraněných dětí zůstávají v nemocnici dvě. "Jedno dítě bylo po vyšetření z nemocnice propuštěno do domácího ošetřování. Další dvě zůstaly hospitalizovány na pozorování," řekla mluvčí Nemocnice Karviná-Ráj Radmila Fleischerová.