Profesionální hasiči z Havířova a záchranáři zasahovali v pondělí 8. února u nehody dvou osobních automobilů v Havířově-Podlesí v ulici 17. listopadu. Dočlo k ní okolo půl osmé ráno. Na místě byly dvě zraněné osoby. V jednom z automobilů se nacházel třiasedmdesátiletý muž bez známek života. 

"Zraněného řidiče jednoho z automobilů museli hasiči opatrně vyprostit a pak se s týmem ZZS MSK zapojili do jeho resuscitace, která trvala asi 30 minut," uvedl mluvčí hasičů Petr Kůdela. 

Pro cestující v Havířově se otevřely nové odbavovací prostory.
Na nádraží v Havířově se otevřel přístup do podchodu s veřejnými WC

"U muže došlo k srdeční zástavě. V sanitním vozidle proto záchranáři ihned zahájili rozšířenou resuscitaci za pomocí přístrojové techniky, s cílem obnovit činnost krevního oběhu. Po podání několika defibrilačních výbojů a léků byl tým nakonec úspěšný. Zasahující lékař při prvotním vyšetření nenalezl na pacientovi známky vnějších poranění a okolnosti naznačovaly možnost srdečního selhání z interních příčin. Muž byl následně v kritickém stavu přepraven do ostravské Fakultní nemocnice a předán do další péče na tamním urgentním příjmu," doplnil mluvčří moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl. 

Přívaly sněhu způsobily komplikace i na silnicích karvinského okresu. Na sídlištích nebyl sníh odklizen z cest ani před polednem a lidé museli místo chodníků chodit po silnici.
Chodníky zmizely pod sněhem, lidé v Těšíně či Karviné museli chodit po silnici

Druhé zraněné osobě – řidičce – nasadili hasiči fixační krční límec, stěžovala si na bolest hlavy a mravenčení v rukách. "Ženu s lehčím poraněšním pak záchranáři transportovali na chirurgickou ambulanci havířovské nemocnice," doplnil Lukáš Humpl. 

Hasiči pak zabezpečili oba automobily před případným požárem, a nakonec místo nehody uklidili.