Patnáct minut před sedmnáctou hodinou byl 21. srpna na tísňovou linku krajského operačního střediska ZZS nahlášen střet motocyklu a jízdního kola na Karvinsku se zraněnými. "Pomoci ihned vyjely dva karvinské pozemní týmy a vzlétli letečtí záchranáři, na místě pracovali dva lékaři," uvedl pro Deník mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl. 

Opilí bezdomovci. Snímek z videa Městské policie Karviná.
Strážníci z Karviné zveřejnili videa s opilými bezdomovci a prosí veřejnost

Posádky ZZS ošetřovaly tři účastníky nehody. Všichni byli při vědomí, utrpěli však těžká zranění. "Čtyřiačtyřicetiletý muž měl vážně poraněn hrudník, nutné bylo jeho akutní ošetření. Po naložení krčního límce a uložení do podtlakové matrace, i podání léků, byl letecky transportován do ostravského traumatologického centra," pokračuje pro Deník mluvčí záchranářů. 

Čtěte také

Noví živočichové na Těrlické přehradě? Malých medúz není třeba se bát

Havířov si sdílená kola pochvaluje. Karviná je nechce. Víme proč

Houbaři pozor. Sběr hřibů v Polsku může vyjít pěkně draho a skončit i vězením

O tři roky starší spolujezdkyně z motocyklu utrpěla těžké poranění dolní končetiny a zranění hrudníku, jakož i četné oděrky. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče ji pozemní tým přepravil na urgentní příjem FN Ostrava. "Jednatřicetiletá účastnice nehody musela být ošetřena s poraněním horní končetiny a poté byla předána v karvinské nemocnici," řekl dále mluvčí záchranářů.

Ceny benzinu a nafty u čerpacích stanic v pondělí 21.8. 2023.  Karviná, Orlen Express, OC Korso
Ceny benzinu a nafty stouply. Podívejte se, kde jsou na Karvinsku nejlevnější

Nehodu dále šetří policie. "Podle dosavadních výsledků šetření došlo k nehodě, když dva cyklisté jeli po zdejší cyklostezce, která vede souběžně se silnicí. Ke střetu s motocyklem došlo v místě, kde cyklisté chtěli silnici přejet na druhou stranu a pokračovat dále po cyklostezce," řekla Deníku mluvčí moravskoslezské policie Eva Michalíková. 

Silnice musela být na čas uzavřená, pak zde byla doprava řízena kyvadlově.