"Chronologicky první byla ve středu večer nehoda polského kamionu s vlekem v obci Vrchy (okres Nový Jičín), který skončil na pravém boku v prudké zatáčce. Hasiči překládali náklad pytlů s polypropylénovými kuličkami a pak kamion vyprošťovali. Následovala v noci ze středy na čtvrtek nehoda tří vozidel na dálnici D1 na km 340 u Velkých Albrechtic (také okres Nový Jičín). Hasiči ošetřovali jednoho z řidičů," uvedl v pátek mluvčí hasičů Petr Kůdela.

Převrácený traktor

Další dvě nehody se staly během čtvrtka. Odpoledne museli hasiči vyprostit osobní automobil Citroën Saxo, který skončil v houštině vedle silnice ve Staré Vsi nad Ondřejnicí (okres Ostrava-město) na spojce mezi Ostravou a Mošnovem.

A nakonec jejich kolegové zachránili ve čtvrtek večer na poli v Dolní Lomné (okres Frýdek-Místek) traktoristu, kterého na svahu přimáčkl traktor na obracení sena.

Řidič vypadl z kabiny

"Nejdelší, několikahodinový zásah byl u nehody polského kamionu v „oblíbené" prudké levotočivé zatáčce v obci Vrchy - mezi Fulnekem a Opavou. Skončil na boku na okraji silnice. Řidič vypadl z kabiny a musel být letecky transportován do ostravské fakultní nemocnice," pokračoval dále Kůdela - více jsme o nehodě informovali včera zde: Řidič kamionu při nehodě vypadnul čelním oknem.

Hasiči vynesli v rukách několik stovek pytlů s polypropylénovými kuličkami z havarované korby na palety na okraj silnice, aby pak mohla těžká technika Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) postavit kamion zpět na kola.

Na uniklé provozní kapaliny použili podle slov mluvčího nasákavý sorbent. Zasahovalo zde celkem sedm jednotek hasičů, z toho čtyři ze stanic HZS MSK v Novém Jičíně, Bílovci, Vítkově a Ostravě-Zábřehu a tři jednotky sboru dobrovolných hasičů – z Vrchů, Bílovce a Fulneku.

Nehoda na dálnici

"Na začátku druhé středeční nehody na Novojičínsku – zhruba hodinu před středeční půlnocí na dálnici D1 u Velkých Albrechtic – byla srážka Jeepu, vezoucího na vozíku za sebou starou Volhu, s dalšími dvěma osobními auty - Škoda Octavia a Fiat Panda. Zranil se jeden z řidičů, hasiči ho ošetřili. Také zabezpečili havarovaná auta před požárem. Během zásahu byl směr na Bohumín uzavřen," uvedl na závěr Kůdela s tím, že zde zasahovaly dvě jednotky ze stanic v Novém Jičíně a Bílovci.

Hasiči opět zabezpečili všechna havarovaná auta před požárem a na menší únik provozních kapalin použili sorbent. Pak naložili auta na vozidla odtahové služby a dálnici uklidili.