K nehodě došlo ve Studénce v Oderské ulici. "Devětasedmdesátiletý řidič vyjížděl z vedlejší silnice na hlavní a z dosud nezjištěných příčin nedal přednost nákladnímu vozidlu," uvedl mluvčí moravskoslezské policie René Černohorský.

Řidič osobního vozu zůstal v automobilu zaklíněn a utrpěl zranění neslučitelná se životem. "Nehodu dále šetří novojičínští policisté a kriminalisté," dodal mluvčí policie.

Na místě zasahovali také hasiči. "Operační středisko hasičů přijalo informaci o nehodě v 9.41 hodin," uvedla mluvčí moravskoslezských hasičů Kamila Langerová.

"Hasiči, společně se Zdravotnickou záchrannou službou, začali okamžitě s vyprošťováním řidiče. Bohužel na místě zasahující lékař již během vyprošťovacích prací prohlásil zranění za tak závažná a neslučitelná se životem, že konstatoval smrt řidiče osobního vozu," doplnila mluvčí hasičů.

"Zaklíněn zůstal devětasedmdesátiletý muž, u něhož posádky ZZS zahájily rozšířenou resuscitaci ještě před jeho vyproštěním. Snaha obnovit krevní oběh však nevedla k úspěchu a pacient na místě podlehl zraněním, která utrpěl," popsal zákrok mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.

Další nehoda byla na D1

K další nehodě došlo v pondělí před desátou hodinou v místech nedaleko klimkoviuckého tunelu na D1. "Řidič osobního vozidla vjel do svodidel," popsala nehodu mluvčí policie Eva Michalíková.

Řidič při nehodě utrpěl zranění. Dvaačtyřicetiletého muže musely posádky IZS z vozu nejprve vyprostit. "S vícečetnými poraněními byl zajištěn krčním límcem, uložen do podtlakové matrace, aplikovány byly potřebné léky a poté záchranáři realizovali jeho transport na urgentní příjem ostravské Fakultní nemocnice," doplnil mluvčí moravskoslezských záchranářů.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: VIDEO: Obří požár haly ve Frenštátě. Hasiči doporučují lidem v okolí nevětrat

Požár skladu ve Frenštátě pod Radhoštěm, 11. března 2024. | Video: HZS MSK a Michal Burdikov