Doba nehody je jedním z prvních výsledků vyšetřování a ani ta není určena zcela přesně. „Vyšetřování je ve svých počátcích. Policisté ověřují velké množství poznatků a svědectví. V tuto chvíli víme, že k nehodě došlo přibližně mezi 2. a 3. hodinou ranní," řekla Deníku policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Deník o nehodě informoval v článku: Na Lazecké mezi Havířovem a Orlovou se zabil další motorista

Havarovaný automobil tak zůstal nepovšimnut okolo projíždějícími řidiči až do rozednění. Všiml si ho až řidič, který místem projížděl po 7. hodině. V té době už nebylo 23letému muži uvnitř vraku pomoci. Lékař mohl pouze konstatovat úmrtí.

Další informace do vyšetřování vnese pitva. Ta prokáže přesnější čas úmrtí a také jeho příčinu. Vyplyne z ní, zda řidič nebyl pod vlivem alkoholu nebo drog.

Důležité bude také zkoumání vraku i vyhodnocení průběhu nehody. Technici a znalci dokáží ze stop vyčíst přesnou dráhu jízdy automobilu, zda bylo ve smyku, jelo v náklonu po dvou kolech nebo bylo ve vzduchu celé, o čemž se mezi veřejností vedou spekulace. Vypočítají také rychlost v době nárazu do sloupu a následně do stromu.

Data mohou poskytnout i elektronické přístroje ve vozidle a také mobilní telefon, u kterého se dá ověřit, jeho průběžné přihlašování v jednotlivých buňkách rádiové sítě podél projížděné trasy.

Policisté nechtějí komentovat spekulace, podle kterých se mohlo jednat o sebevraždu. „Nemáme o tom žádné informace, nevyplývá to ze žádného doposud zaznamenaného svědectví a nalezen nebyl žádný dopis na rozloučenou," uvedla mluvčí.

Pietní místo

Jak Deník informoval už ve čtvrtek, na místě nehody vzniklo okamžitě po ukončení vyšetřování a odklizení trosek pietní místo. Lidé tam nosí květiny a zapalují svíčky.

Příchozí se podivují, jak daleko auto pokračovalo poté, co přerazilo betonový sloup. Pak porazilo menší stromy, až narazilo do statnějšího kmenu. I tento náraz byl ještě natolik mohutný, že se z auta utrhl motor, převodovka a další části vozu, které rozletěly do vzdálenosti dalších několika metrů.

Lidé spekulují o rychlosti, jakou mohlo auto těsně před nehodou jet. Ručička tachometru zůstala na rychlosti 250 km/h. "Ta zatáčka se dá projet i hodně rychle, ale to za dobrých podmínek, když je suchá cesta. Ani největší závodník by si netroufl do zatáčky vjet ve 250tce. Natož tak na promrzlé silnici. To prostě nejde. Na cestě není žádná stopa po smyku, prostě nic. Za tím musí být něco jiného. Jinak to nevidím," řekl jeden z mužů, kteří se přišli na místo podívat.