„Nejprve narazil do vozidla Škoda Felicia, následně to byla Škoda Fabia. Náraz do dalšího vozidla Ford Mondeo byl tak silný, že vozidlo bylo odhozeno na další vozidlo Hyundai Matrix. I toto vozidlo bylo po nárazu posunuto na další před ním stojící vozidlo Škoda Octavia,“ řekla mluvčí policie Zlatuše Viačková.

Zkouška na přítomnost alkoholu u viníka jen potvrdila pravděpodobnou příčinu poškození řady vozidel. U dechové zkoušky přístroj se zastavil na hodnotě 2,5 promile. Řidič byl zadržen a převezen na protialkoholní záchytnou stanici. Ke zranění žádné osoby nedošlo.

Alkohol stál také za další sobotní nehodou.V sobotu nad ránem řidič VW Passat v opilosti nezvládl řízení. Jel po silnici II. třídy ve směru od obce Těrlicko do obce Horní Suchá. Při projíždění levotočivé zatáčky nepřizpůsobil rychlost jízdy dopravně technickému stavu pozemní komunikace a s vozidlem sjel mimo silnici. Přední části vozidla narazil do břehu silničního příkopu. Ke zranění osob nedošlo.

„I v tomto případě řidič byl notně opilý. Naměřená hodnota byla 2,4 promile. Muž (42) byl zadržen a převezen k vystřízlivění na protialkoholní záchytnou stanici. Oba muži jsou podezřelí ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky,“ dodala mluvčí policie.