Nehoda se stala okolo třetí hodiny. „Řidič vozu BMW při odbočování vlevo z Hlavní třídy na ulici ČSA nedal přednost protijedoucí fabii. Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Viník kolize však z místa ujel," popsala nehodu policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Ujíždějící vozidlo pronásledovala hlídka městské policie. Zastavila ho v Radniční ulici, kde se při kontrole ukázalo, že řidičem je právě Matušovič.

„Naši strážníci zaslechli ránu a pak viděli černý automobil jedoucí značnou rychlostí ulicí ČSA směrem k Na Nábřeží. Lidé z havarované škodovky popsali, že jim cestu zkřížilo BMW. Hlídka pak auto spatřila, jak jede od Beethovenovy ulice k Radniční, kde byl řidič zastaven a podroben kontrole," uvedl zástupce ředitele havířovské městské policie Daneš Skulina.

Dechová zkouška u Matušoviče prokázala 2 promile alkoholu. Vzhledem k opilosti s ním policisté nehodu ani neřešili a odvezli ho rovnou na záchytku. Vyšetřování bude pokračovat po jeho vystřízlivění.

„Škoda na vozidlech byla předběžně odhadnuta na 40 tisíc korun. Viníkovi byl odebrán řidičský průkaz," dodala mluvčí.

Samotný Matušovič pro Deník celou situaci na místě nehody vysvětlil: 'Bohužel, udělal jsem chybu, které lituji. Není ale pravda, že bych od nehody zbaběle ujel. Zastavil jsem a s druhým řidičem jsem mluvil. Uznal jsem zavinění a chtěl se dohodnout na vyrovnání. Podle mě byly jeho nároky nepřiměřené a k dohodě nedošlo. Pak jsem odjel s vědomím, že nikdo nebyl zraněn.' 

Matušovič hrával první ligu za Baník Ostrava, později za pražskou Spartu a kyperský Appolon Limassol. Nyní je sportovním manažerem havířovských Indiánů.