K tragické dopravní nehodě v Ostravě došlo v sobotu 4. listopadu před pátou ranní hodinou. Stalo se v ulici Mariánskohorská.

"Podle předběžně zjištěných informací došlo na této komunikaci ve směru na centrum před benzínovou čerpací stanicí OMV ke kolizi mezi nákladním vozidlem a osobním automobilem značky BMW stříbrné barvy," uvedla pro Deník mluvčí moravskoslezské policie Pavla Procházková. 

Betonový vodojem na Žlutém kopci v Brně bude brzy přístupný turistům.
Nepřístupný vodojem na Žlutém kopci v Brně: Nahlédněte tam ještě před otevřením

"Nákladní vozidlo mělo jet v připojovacím pruhu z ulice Novinářské na ulici Mariánskohorskou, kdy vozidlo BMW s největší pravděpodobností řídil muž (ročník 1986) a ten z dosud přesně nezjištěných příčin narazil do zadního kola tahače, dostal se s vozidlem do smyku a osobní auto následně spadlo z mostu na ulici Novinářskou," pokračuje mluvčí policie. 

"Spolujezdkyně z osobního automobilu, ročník 1986, utrpěla v souvislosti s touto nehodou zranění neslučitelná se životem. Další dvě spolucestující osoby byly převezeny spolu s řidičem BMW do zdravotnického zařízení. U řidiče nákladního automobilu, ročník 1975, provedli policisté dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu v dechu s negativním výsledkem," řekla dále mluvčí policie. 

Ostravar Aréna.
Prestižní akce si žádá ústupky. Ostravar Aréna změní název

Kriminalisté se zabývají okolnostmi a příčinami této tragické dopravní nehody. "Zjišťují průběh nehodového děje, ale také pátrají po skutečnostech souvisejících s pravděpodobným řízením osobního automobilu výše uvedeným mužem, a v souvislosti s tím se obrací na případné svědky, kteří v danou dobu místem projížděli a mohli by poskytnout bližší informace. Také žádají řidiče vozidel, jejichž vozidlo disponuje palubní kamerou, aby se obrátili na tísňovou linku 158," dodala mluvčí policie. 

U nehody zasahovaly čtyři posádky zdravotnické záchranné služby. "Havárie automobilu byla krajským operátorům nahlášena po půl páté. Na místo zamířily dva lékařské a dva zdravotnické týmy," uvedl mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl. 

"Žena, která ve vozidle cestovala, utrpěla mnohočetná poranění, který byla neslučitelná se životem a podlehla jim ještě před příjezdem záchranářů," uvedl mluvčí záchránářů dále. 

Městský obvod Ostrava-Vítkovice z výšky.
Soumrak nad ostravským průmyslem? V krizi jsou další dvě velké firmy

Vážně zraněny byly další tři osoby, muži ve věku osmadvaceti a sedmatřiceti let, u posledního posádky ZZS v době zásahu neznaly jeho totožnost.

"Pacienti byli v rámci přednemocniční neodkladné péče ošetřeni s poraněními hlavy, hrudníku a zad. Dva z nich byli v ohrožení života, třetí těžce zraněný. Po zajištění krčními límci, vakuovou matrací a dalšími prostředky, byli transportováni na urgentní příjem Fakultní nemocnice Ostrava," doplnil mluvčí. 

Zásah hasičů

Během nehody došlo k poškození svodidel, mostní konstrukce a zábradlí. Hasiči museli během zásahu zastavit i únik nafty z nádrže kamionu. "Operační středisko hasičů obdrželo informaci o nehodě v sobotu ve 4.40 hodin. Na místo byli vysláni profesionální hasiči se třemi zásahovými vozidly z ostravských stanici Fifejdy a Přívoz," řekl mluvčí moravskoslezských hasičů Lukáš Popp. 

Hasiči se ihned po příjezdu na místo události rozdělili na dvě skupiny, kdy první jednotka zasahovala u kamionu, ze kterého unikala nafta z nádrže. Únik nafty se podařilo zastavit provizorním utěsněním, rozlitou naftu hasiči zasypali sorbentem.

"Druhá jednotka, se dvěma vozidly, zasahovala u osobního vozidla, které během nehody prorazilo svodidla a spadlo z mostu na druhou silnici. Hasiči ihned spadlé vozidlo zajistili proti požáru a pomocí páteřové desky vytáhli z vozidla jednu těžce zraněnou osobu. Tu ihned předali zdravotníkům, kterým dále asistovali u poskytování předlékařské pomoci u dalších taktéž dvou těžce zraněných osob. U jedné z osob, i přes veškerou snahu, musel lékař konstatovat smrt," řekl dále mluvčí hasičů. 

"V průběhu zásahu se k místu události vrátila jedna zraněná osoba, která ihned po nehodě, před příjezdem záchranářů, z místa nehody odešla. Její vážné zranění si také vyžádalo ošetření z řad hasičů a následné přivolání dalšího sanitního vozu. Hasiči po ukončení záchranných prací setrvali na místě nehody, kdy policistům nasvítili místo události a postavili zástěnu u zemřelé osoby. Po vyšetření nehody provedli odklizení trosek havarovaných vozidel a plné zprovoznění obou komunikací," popsal dále mluvčí zásah hasičů.