Společně se zdravotníky a hasiči byli na místě také policisté, kteří zajistili místo události. 

Podle informací Deníku se jednalo o pád 37letého muže, který měl vyskočit z okna v 5. patře věžového domu. Důvodem jeho činu měla být partnerská rozepře.

Muž dopadl na stříšku ve spodní části domu a již na ní mu byla poskytnuta první pomoc. Poté byl snesen hasiči lezci a přenesen do sanitky, kde zdravotníci pokračovali v jeho ošetřování. Po stabilizování jeho zdravotního stavu byl naložen na palubu vrtulníku a transportován do ostravské fakultní nemocnice. 

Zdroj: Čtenářské video

"Pacient utrpěl polytrauma, tedy mnohočetná těžká zranění a byl ve stavu přímého ohrožení života. Zasahující lékař zjistil, že je při vědomí, utrpěl poranění horní končetiny a pánve. Vyloučit nebylo možno ani další zranění vnitřního charakteru. Po zajištění dýchacích cest byl připojen na řízenou plicní ventilaci a následně byl letecky transportován do FN Ostrava," uvedl k události pro Deník ještě v pátek večer mluvčí krajské záchranné služby Lukáš Humpl.

Doprava v okolí byla po dobu zásahu a zejména přítomnosti vrtulníku v křižovatce na Dlouhé třídě uzavřena. Okolnosti předcházející pádu vyšetřuje policie.

Útočník jezdil tímto vozidlem, které po zatčení zůstalo stát v Havířově na Dlouhé třídě.
Šílenec napadal bezdůvodně lidi na Stodolní v Ostravě i v Havířově