K nehodě došlo ve čtvrtek 26. října před 7. hodinou ranní poblíž pomocného závodu Dolu Darkov a tzv. Karvinského moře na silnici z Karviné do Stonavy.

„Ve čtvrtek 25. října krátce před 7 hodinou řídila 52letá žena osobní vozidlo Škoda Citigo směrem z města, přes most, kolem tzv. Karvinského moře. Jela po silnici III. třídy 4687 ve směru od Karviné do obce Stonava. Poblíž pomocného závodu Dolu Darkov během předjíždění v protisměru čelně narazila do cyklisty (37). Ten po kolizi s vozidlem utrpěl velmi vážná zranění a byl transportován do Fakultní nemocnice Ostrava,“ popsala nehodu mluvčí policie Zlatuše Viačková.

Místo kolize.

Policie získala informace, že v čase nehody jelo ve stejném směru jiné osobní vozidlo, zřejmě šedé barvy. Pro řádné objasnění okolností, příčin a zavinění vážné dopravní nehody tak policisté vyzývají řidiče osobního vozidla, který jel ve čtvrtek 25. října v 06:50 hod.ve směru od Karviné do obce Stonava, silnice III. třídy, poblíž závodu Důl Darkov, aby se neprodleně přihlásil na tel. čísle 974 734 329. K dispozici je i nepřetržitě linka 158.

„Zároveň žádáme další případné svědky, kteří v čase nehody místem projížděli, aby se nám rovněž přihlásili na uvedených kontaktech,“ dodala mluvčí policie.