Jeden z nich, neplavec, zmizel pod hladinou. Policisté proto byli u přehrady i v úterý. Informovala o tom mluvčí Soňa Štětínská.

„Do pátrání po pohřešovaném mladíkovi se od úterního dopoledne opětovně zapojují policisté speciální pořádkové jednotky krajského ředitelství. Téměř 30 příslušníků jednotky v součinnosti s policisty z místního obvodního oddělení propátrávají zejména břehy a okolí přehrady. K práci na vodě pak mají k dispozici a využívají 2 rafty a motorový člun,“ řekla Štětínská.

Dodala, že do akce byli znovu nasazeni také policejní potápěči.

„Přijelo jich deset a důkladně prohledávají místo, kde k tragédii došlo. Předem museli samozřejmě na základě dosud zjištěných informací stanovit území, kde budou pátrat, tedy vytýčit sektor k prohledávání. Jedná se v podstatě o místo téměř uprostřed přehrady. Práci mají však velmi ztíženou, protože v místě je hloubka zhruba 20 metrů,“ připomněla Soňa Štětínská a naznačila, že pod hladinou a na samotném dně je v podstatě nulová viditelnost.

Proč se kánoe převrhla, není zatím jasné. Policisté zjišťují, zda sehrál roli alkohol, přecenění sil či jiný faktor. „Je to předmětem šetření,“ řekl Jiří Hamhalter z preventivně informační skupiny ve Frýdku-Místku. „Vzhledem k citlivosti celé události nabídli speciálně vyškolení policisté jak rodičům pohřešovaného, tak jeho kamarádům, své služby týkající se oblasti posttraumatické intervenční péče,“ uvedl již dříve Hamhalter.

Související články:
Tahal mladíky z vody. Byla to nerozvážnost, říká Goldmann

Na Žermanické přehradě hledají utonulého