Nehoda se stala v úterý 12. ledna ráno na silnici mezi Orlovou a Havířovem. Řidič osobního automobilu Ford Focus tam chvíli po 7. hodině nezvládl řízení a v pravotočivé zatáčce přejel ve smyku do protisměru, kde narazil do protijedoucího linkového autobusu. V tom jelo do Orlové na třicet cestujících, převážně studentů. 

Deník o nehodě informoval v článku: Několik lidí se zranilo při nehodě osobního auta s autobusem

Zatímco několik cestujících utrpělo jen lehká zranění, řidič osobního auta byl právě za pomocí cestujících vyproštěn vraku ve velmi vážném stavu. Resuscitován musel být ještě na palubě vrtulníku při leteckém transportu do nemocnice.

Boj o jeho život převzali od leteckých záchranářů lékaři ostravské fakultní nemocnice. Stav pacienta ale vlivem mnohačetných zranění zůstával kritický a nakonec jim podlehl. "Ano, pacient přes poskytnutou péči zraněním podlehl," potvrdil Deníku mluvčí Faktulní nemocnice Ostrava-Poruba Tomáš Oborný. 

Vyšetřování nehody bude s ohledem na úmrtí pravděpodobného viníka zastaveno. Policie ještě musí vyčkat na oficiální zprávy z nemocnice i od znalců, včetně patologa. Potvrzena zatím nebyla ani přesná příčina nehody. 

V místě hlídkuje policie

V místě, kde se nehoda v úterý stala, hlídkovala ve středu policejní autohlídka, která tam měřila rychlost vozidel. Vedle toho také stihla pomoci jednomu řidiči nastartovat motor auta pomocí kabelů.

Lokalita, kde k vážné nehodě došlo, je podobnými kolizemi proslulá. Na vině bývá nezvládnutí vysoké rychlosti v úseku s několika horizonty a zatáčkami. A nejen to. 

Deník o nehodách informoval v článcích: 
Motocyklistu měl řidič při nehodě zabít pod vlivem marihuany
Mladí hazardéři metali s autem kotrmelce
Při vážné nehodě u Havířova ráno zemřel člověk
Při nehodě motorky se zranila spolujezdkyně

Další vážná nehoda, při které museli hasiči řidiče složitě vyprošťovat, se stala nedaleko, a to v zatáčce pod kopcem ve směru na Orlovou. 
Auto přerazilo betonový sloup, řidiče museli hasiči vystříhat

Podívejte se, jak náročná a dlouhá záchrana zraněného řidiče je: