Ve frekventované Rudné ulici vyjel ze silnice a narazil do stromu. Auto skončilo na střeše. Motorista vyvázl pouze s lehčím zraněním hlavy.

Havarovanou škodovku vytahovali zpět hasiči pomocí vyprošťovacího speciálu Mercedes Actros Bizon. Provoz na silnici musel být omezen.

„Hasiči zabezpečili vozidlo před případným požárem a zjišťovali zdravotní stav muže středního věku. Ten se dokázal ze zdemolovaného vozidla sám vysoukat," uvedl mluvčí krajských hasičů Petr Kůdela s tím, že řidič i přes poranění hlavy odmítl ošetření a dokonce si fotil vyprošťování svého auta hasiči.

Samotné vytahování vozidla trvalo necelou hodinu. „Vyproštění jsme provedli na čtyři etapy. Hasiči nejprve kvůli manipulaci s hydraulickou rukou Bizona částečně ořezali vzrostlý strom, o který byla Škoda Octavia opřena," uvedl Kůdela a dodal, že další strom museli hasiči pokácet. „V druhé etapě posunul Bizon auto pomocí závěsného kombinovaného kříže na volnou plochu v příkopě. Ve třetí etapě hasiči otočili vozidlo zpět na kola. V poslední fázi Bizon vyzvedl pomocí závěsného kříže havarované auto až na silnici, a to přímo na vozidlo odtahové služby," popsal vyprošťovací práce Kůdela. Okolnosti nehody vyšetřuje policie.