Hlavní tahy jsou ale většinou už holé nebo mokré a sjízdné bez výraznějšího omezení. V regionu se ale ráno stalo několik dopravních nehod. Většinou se obešly bez zranění, ale havarovaná vozidla mohou komplikovat provoz.

Sněžení a kluzké vozovky zkomplikovaly dopravu také na Frýdecko-Místecku a Třinecku. Na několika místech se staly nehody. 

Ráno havarovala dvě vozidla na silnici u Dolních Tošanovic, po šesté hodině ranní sjelo auto do příkopu na silnici II/477 u Řepišť. Rušno bylo také na silnicích ve Frýdku-Místku. Nehoda se stala na sjezdu z ulice 17. listopadu na dálnici D56 ve směru do Ostravy. Okolo deváté hodiny ráno pak dopravu ztížila nehoda osobního auta a kamionu v Janáčkově ulici za křižovatkou „U Vykopnutého“, a to v odbočovacím pruhu u nájezdu na velký kruhový objezd u Tesca. Střet se ale obešel bez zranění.

Ve vyšších polohách Beskyd silničáři varují také před výskytem námrazy se zbytky posypu. 

Problémy hlásili motoristé také na Jablunkovsku. Nehoda se ráno stala v centru Jablunkova, kolony se tvořily na hlavní silnici I/11 ve směru na Mosty u Jablunkova, která tvoří důležitou spojnici na Slovensko. Kvůli ledovce je pro těžká vozidla nad dvanáct tun znovu uzavřena silnice I/56 mezi Ostravicí a Bílou.

Ve vyšších polohách Beskyd silničáři varují také před výskytem námrazy se zbytky posypu.