"Naši zaměstnanci postupovali podle daných stanovených pravidel, znamená to, že u každé nádoby zkontrolují před vysypáním do vozu její obsah. Osoba ale v danou chvíli nebyla vidět ani na pohyb nádoby a ruch kolem nijak nereagovala, zřejmě se před chladem ukryla pod vrstvy papíru. Ozvala se až ve chvíli, kdy obsah nádoby byl v popelářském voze. Zaměstnanci okamžitě zastavili veškerý chod, žel, bylo již pozdě," popsal situaci provozní náměstek Technických služeb Havířov Václav Zyder. Dodal, že zaměstnanci, kteří byli u tragédie, mají plnou podporu firmy a věří, že se s touto tragédií dokáží brzy vyrovnat. 

Romská zábava v Bohumíně vyústila v šarvátky a házení předmětů.
VIDEO: Takto řádili Romové v Bohumíně, vzduchem létaly nadávky, půllitry i židle

Popeláři nejen v Havířově, ale také v dalších městech Moravskoslezského kraje, se přitom s podobnými případy, kdy v popelnicích přespává osoba bez domova, ve své praxi setkávají. V Havířově se ale dosud vše podařilo vyřešit bez následků a včas. Během praxe se také staly i případy, kdy v kontejneru zůstala zaklíněná osoba, která jej prohledávala.  

Ilustrační foto.
Žena v Ostravě-Zábřehu uvízla v kontejneru na oděvy

Pondělní tragédii v Havířově nyní intenzivně šetří policie. "Havířovští policisté se i nadále zabývají ranním nálezem těla v popelářském voze, respektive při činnosti obsluhy vozu. K události došlo dnes kolem 7. hodiny ranní v Havířově. Obsluha popelářského vozu měla vysypat obsah kontejneru do vozu, kdy uslyšela křik. Po vypnutí lisovacího zařízení bylo nalezeno tělo, přivolaný lékař konstatovat smrt. Jednalo se o mladou ženu," uvedla mluvčí moravskoslezské policie Soňa Štětínská. 

"Policisté se i nadále zabývají veškerými okolnostmi události, kontaktují svědky a osoby, které by mohly mít k věci jakoukoliv informaci. Bude nařízena soudní pitva," dodala mluvčí policie. 

Na místo byli v pondělí ráno okamžitě přivolání i zdravotničtí záchranáři. Ti již ale nedokázali pomoci. "V době příjezdu záchranářů na místo bylo tělo osoby zaklíněno v popelářském voze. Zranění byla neslučitelná se životem," uvedl mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.