Podle prvotních informací vyjížděl řidič (ročník 1969) se svou dodávkou z vedlejší ulice Dvořákova, ale zřejmě přehlédl muže na motorce jedoucího po hlavní komunikaci, čímž došlo k jejich střetu.

Řidič motorky (ročník 1971) utrpěl vážná zranění, kterým i přes okamžitou pomoc na místě podlehl.

„Řidiči nákladního vozidla byla provedena zkouška na přítomnost alkoholu v dechu s negativním výsledkem. Po dobu nezbytně nutnou byla silnice uzavřena. Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému,“ podala doplňující informace k nehodě Eva Michalíková z Policie ČR.

Díky kamerám polapili policisté ve Frýdku-Místku muže, který se zprvu zdánlivě choval jako gentleman a pomáhal seniorce po pádu. Ženu ale zároveň okradl. 
VIDEO: Muž ve Frýdku-Místku pomohl seniorce po pádu. Zároveň ženu okradl

K zásahu byli vysláni i profesionální hasiči ze stanice Třinec se dvěma vozy. „Po příjezdu na místo události byl motocyklista zaklíněn pod dodávkou. K jeho vyproštění hasiči použili pneumatické vysokotlaké zvedací vaky, kterými vůz zvedli a muže z pod něj vytáhli,“ přiblížil mluvčí hasičů Jakub Kozák.

Po zadokumentování nehody ze strany policie provedli hasiči úklid komunikace. Třinečtí kriminalisté se zabývají okolnostmi a příčinami této tragické dopravní nehody.