Jak vypadal pátek na silnicích v kraji? "Omezení provozu na I/56 pro nákladní vozidla nad 12tun. Vzhledem k zhoršené sjízdnosti komunikace I/56, souvislá sněhová vrstva, a k předpokládané předpovědi počasí bude zapnuta telematika – informační tabule o zákazu vjezdu pro nákladní vozidla. Zákaz vjezdu bude v platnosti do 29. 11. do 12:00. Zapnutí zajišťuje správce komunikace," informovala mluvčí moravskoslezské policie v pátek 26. listopadu po 18. hodině.

Zprávy o nehodách přicházely i před tím. "Kamion zablokoval silnici I/11 z Rýmařova na Bruntálsku ve směru na Šumperk. "Kamion je napříč silnicí. Na místo jede sypač," uvedla Viačková. Dodala, že podobná situace je i na silnici I/57 mezi Fulnekem a Vrchy na Novojičínsku.

Black Friday v ostravské Nové Karolině. 26. listopadu 2021, Ostrava.
Black Friday v Ostravě: lidé před obchody nenocovali, někde měli slevy už dřív

"Tam je silnice namrzlá a uvízly na ní kamiony. Komunikaci jsme uzavřeli. Provoz tam bude zastaven, dokud vozovku silničáři neošetří," uvedla. Dodala, že i když v kraji sněží od dopoledních hodin, policisté evidují zatím jen dvě kolize, které s počasím jednoznačně souvisejí. Obě se obešly bez zranění.

Naopak vážná nehoda se stala odpoledne v Ostravě na Rudné. Více zde 

Ilustrační foto.
Hromadná havárie na Rudné si vyžádala několik zranění

Odpoledne hlásili policisté šestnáct nehod, všechny v souvislosti se sněhem a danými podmínkami v dopravě.