Nehoda se stala o půl jedenácté v křižovatce Hřbitovní a Chrpové ulice. Osobní vůz BMW tam měl kolizi s autobusem. S ohledem na hlášená vážná zranění, vyjely k místu všechny záchranné složky.

Autobus jel po Chrpové ulici ve směru do centra města. BMW vjelo do křižovatky patrně velmi rychle z opačného směru od hřbitova. Jeho řidič v pravotočivé zatáčce nezvládl řízení a dostl smyk. Řidič autobusu se snažil střetu zabránit a strhl řízení vpravo na trávník. BMW ale přesto ve smyku narazilo pravým bokem do čelní části autobusu, přičemž došlo ke značnému poškození obou vozů. Autobus navíc narazil čelně i do stromu. 

Podle informací Deníku na místě nehody zemřel 21letý řidič osobního automobilu. Bylo přitom velké štěstí v neštěstí, že v BMW seděl jen řidič a v protisměru jel autobus a ne menší osobní auto. Fatální následky by tak byly jistě ještě mnohem horší. 

Zranění při nehodě utrpěl také řidič autobusu. 

"Po půl jedenácté přijali operátoři záchranné služby informaci o střetu osobního automobilu s autobusem v Havířově. Na místo ihned vyjela posádka rychlé lékařské pomoci z nedalekého stanoviště. Tým již nemohl pomoci muži, který zůstal zaklíněn v osobním vozidle, a jehož totožnost byla v době zásahu neznámá. Postižený na místě podlehl mnohočetným poraněním, která utrpěl. Posádka záchranné služby ošetřovala sedmatřicetiletého muže se středně závažnými poraněními v oblasti hlavy, hrudníku a končetin. Pacient byl při vědomí a se záchranáři komunikoval. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče byl předán na chirurgické ambulanci havířovské nemocnice," informoval mluvčí moravskoslezské záchranné služby Lukáš Humpl. 

"Hasiči z osobního automobilu vyprostili jednu osobu, která však již nejevila známky života. Během zásahu byli na místo události, kvůli unikající naftě z autobusu do půdy v okolí nehody, přivoláni také zástupce povodí Odry a České inspekce životního prostředí a dále i technický automobil ze stanice Karviná, který přečerpával unikající naftu z autobusu do připravených náhradních nádob. Jednotky po zdokumentování nehody provedly zprovoznění a úklid komunikace a následně se vrátily zpět na své domovské základny," sdělil mluvčí hasičů Lukáš Popp. 

Okolnosti, za jakých k nehodě došlo, vyšetřuje policie.

"Podle dosud zjištěných informací dostalo vozidlo řízené 21letým mužem smyk a přejelo do protisměru, kde se čelně střetlo s protijedoucím autobusem. Po nárazu sjela obě vozidla na plochu mimo komunikaci, kde autobus narazil do stromu. Při nehodě byl usmrcen řidič osobního vozidla, řidič autobusu byl předán k ošetření zdravotníkům. V době nehody nebyly v autobusu žádní cestující. Výsledek provedené dechové zkoušky byl u řidiče autobusu negativní. Policisté učinili na místě nehody potřebné úkony, provedli řádnou dokumentaci a pokračují v šetření události. Příčina dopravní nehody není v této chvíli zřejmá. Policisté i nadále dokumentují okolnosti a skutečnosti týkající se události a ověřují získané informace. Hmotná škoda nebyla dosud ani předběžně vyčíslena," uvedla policejní mluvčí Soňa Štětínská.