Z důvodu opravy silnice 1/11 v Návsí se na místě nachází semafor, který řídí dopravu. Jinak tam žádný semafor není a tato skutečnost se stala osudnou jednomu řidiči nákladního vozu.

Ten první (ročník 1976) v místě předpisově zastavil na červenou na semaforu. Ovšem druhý řidič (ročník 1965) si to se svým kamionem mířil ke stejnému místu od slovenských hranic směrem na Jablunkov, přičemž nedobrzdil a zezadu narazil do před ním stojícího kamionu.

Mosty v Rudné ulici mezi ostravským městským stadionem a vlakovým nádražím Ostrava-Vítkovice čeká bourání a následná výstavba nových pilířů, 15. listopadu 2021.
Staveniště Rudná, práce začaly, co znamená demolice mostů pro 34 tisíc aut denně

Oba řidiči byli občané cizí státní příslušnosti. Starší řidič (1965) i přes poskytnutou pomoc nakonec svému zranění na místě podlehl. Řidiči, který stál u semaforu, byla provedena orientační dechová zkouška na přítomnost alkoholu v dechu s negativním výsledkem. Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému.

"Vyšetřováním nehodového děje, příčin a okolnostmi dopravní nehody se nyní zabýváme, v současné době je silnice stále v obou směrech neprůjezdná, proto prosíme řidiče, aby dbali zvýšené opatrnosti a pokynů policistů na místě," informovala policejní mluvčí Eva Michalíková s dodatkem, aby případní svědci události, anebo řidiči, kteří by mohli disponovat kamerovým záznamem nehody, například z palubní kamery vozidla, kontaktovali linku 158.