Kolem 18. hodiny se na zdejší Orlovské ulici střetl vůz značky Renault s motocyklistou (ročník 1987), který podle dosud zjištěných informací předjížděl kolonu vozidel.

„Z dosavadních informací vyplývá, že vůz i motocyklista jeli ve směru od Bohumína, přičemž motocyklista předjížděl kolonu vozidel. V tom okamžiku došlo ke střetu s automobilem, který odbočoval vlevo,“ přiblížila sobotní nehodu policejní mluvčí Gabriela Holčáková. Dodala, že dechová zkouška řidiče automobilu (ročník 1974) byla negativní.

Během srážky utrpěl motocyklista těžká poranění a ošetřena byla také osádka vozu, ve kterém v tu chvíli cestoval řidič a tři spolucestující – žena a dvě děti. Na místo proto byly vyslány tři pozemní týmy záchranářů ze stanovišť v Karviné, Havířově a Bohumíně a zasahoval zde také vrtulník.

„Třicetiletý motocyklista utrpěl při střetu mnohočetná vážná poranění v oblasti končetin, hlavy a hrudníku. Lékař jej proto musel uvést do umělého spánku a převést na přístrojem řízenou ventilaci. Poté byl šetrně transportován do ostravské Fakultní nemocnice,“ vysvětlil tiskový mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.

„Při nehodě byly zraněny ještě další tři osoby, které cestovaly v automobilu – čtyřicetiletá žena a dvě děti (5 a 8 let). Jejich poranění byla lehkého charakteru a po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče je záchranné týmy předaly chirurgické ambulanci orlovské nemocnice,“ doplnil Humpl s tím, že na místě události musela být ošetřena také dvaatřicetiletá žena, která projevovala známky akutní stresové reakce.