Dne 27. září 2022 okolo 18.15 hodin došlo k dopravní nehodě v Šenově u Ostravy na křižovatce ulic Šenovská a Frýdecká. Řidič (r. 1936) vozidla Škoda Fabia jedoucího po vedlejší komunikaci z dosud nezjištěného důvodu nedal přednost řidiči (r. 1990) vozidlu Volkswagen Touran jedoucímu po hlavní silnici, čímž došlo k jejich střetu a následnému nárazu obou vozidel do svodidel.

Policie hledá svědky nehody s úmrtím a těžkým zraněním, ke které došlo 27. září v Šenově u Ostravy. Místo nehody.Policie hledá svědky nehody s úmrtím a těžkým zraněním, ke které došlo 27. září v Šenově u Ostravy. Místo nehody.Zdroj: se svolením PČR

"Ve vozidle Škoda Fabia cestovali celkem tři osoby. Na místě spolujezdce muž (r. 1928) byl s vážným zraněním letecky transportován do nemocničního zařízení, kdy je stále jeho zdravotní stav velice vážný. Muž, který seděl vzadu (r. 1932) na místě dopravní nehody svému zranění podlehl a řidič, který zřejmě dopravní nehodu způsobil (r. 1936) následně zemřel po převozu do nemocnice. Řidič druhého vozidla naštěstí vyvázl bez zranění. Provedená dechová zkouška u něj byla negativní," uvedla mluvčí policie Eva Michalíková.

Smrtelná nehoda v Šenově.
Tragická nehoda v Šenově, srazila se dvě auta, spolujezdec nepřežil

Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému a silnice byla v době dopravní nehody uzavřena po dobu nezbytně nutnou. V dané věci byly kriminalisty zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu usmrcení z nedbalosti.

Pomůžete policii v šetření?

"V souvislosti s touto tragickou událostí se obracíme i na případné svědky dopravní nehody, kteří se v danou dobu nacházeli na uvedeném místě a samotný děj střetu tak mohli vidět, aby se obrátili na linku 158. Také žádáme řidiče vozidel, kteří místem projížděli, a případně jejich vozidlo disponuje palubní kamerou, aby se také obrátili na tísňovou linku 158," doplnila mluvčí policie.