První nehoda se stala v 19 hodin na ulici 17. listopadu v Karviné. K místu vyjela lékařská posádka záchranné služby, která pacienta ošetřila a převezla do nemocnice. 

"Kolize mezi osobním automobilem a chodcem se odehrála na vyznačeném přechodu pro chodce. 46letý řidič vozu Renault Scénic tam při jízdě ve směru od Českého Těšína do centra Karviné srazil 54letého chodce. Zranění by měla být lehčího charakteru. Chodec byl ošetřen v nemocnici, odmítl však dechovou zkoušku. Zda byl pod vlivem alkoholu by měl prokázat krevní rozbor. U řidiče byl alkohol vyloučen dechovou zkouškou," uvedla policejní mluvčí Zlatuše Viačková. 

Ke druhé nehodě spěchali policisté a záchranáři ke křižovatce Hlavní třídy s ulicí Jana Švermy v Havířově-Městě. Nehoda tam byla ohlášena deset minut před 20. hodinou. 

"Jak se ukázalo, nejednalo se o dopravní nehodu. 68letý muž se zranil při přecházení silnice, když mu podjela berle. Upadl a způsobil si zranění," popsala policejní mluvčí. 

Pět minut po 21. hodině však došlo ke skutečné nehodě mezi vozidlem a chodcem, a to u křižovatky Dlouhé třídy s ulicí 17. listopadu v havířovské městské části Podlesí, kde právě probíhá rekonstrukce světelné signalizace a veřejného osvětlené. Křižovatka tak je téměř potmě. 

"18letá řidička vozidla Honda Civic přehlédla chodce v tmavém oblečení. Po střetu utrpěl 28letý muž lehčí zranění, se kterými byl převezen k ošetření do místní nemocnice. Alkohol byl vyloučen dechovou zkouškou u obou účastníků," dodala policejní mluvčí. 

"Pacient byl ošetřen s poraněním zad a ruky. Zranění bylo kvalifikováno jako středně těžké," informoval mluvčí moravskoslezské záchranné služby Lukáš Humpl. 

Poslední chodec byl v pátek večer zraněn po 23. hodině v Orlové. "Jednalo se o 16letého chlapce, který byl zraněn po střetu s vozidlem. Utrpěl lehčí poranění hlavy," dodal Humpl.