První nehoda se stala po 15. hodině v Albrechticích. Na silnic poblíž tamní železniční zastávky tam 36letý řidič Škody Octavia srazil běžce. 

"Řidič projížděl obcí ve směru na Horní Suchou. Při objíždění autobusu, který stál u vyvýšeného ostrůvku před nádražní budovou, spatřil běžícího chodce. Strhnutím volantu se řidič snažil střetu zabránit. I přesto ke kontaktu chodce a vozidla došlo. U obou účastníků byla provedena dechová zkouška na přítomnost alkoholu s negativním výsledkem. Chodec byl převezen do fakultní nemocnice. Okolnosti dopravní nehody šetří policisté dopravního inspektorátu," informovala policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Zhruba ve stejnou dobu byla policie volána ke kolizi mezi osobním autem a cyklistou na ulici 17. listopadu v Orlové. "Jednalo se o nehodu mezi cyklistou a vozidlem na přechodu pro chodce, která si nevyžádala zranění. Účastníci se na místě domluvili ještě před příjezdem policejní hlídky a věc vyřešili na EURO formulář," uvedla mluvčí. 

Autobus srazil chlapce na přechodu

Místo srážky autobusu a chodce na Hlavní třídě v Havířově. Zdroj: Policie ČR

Další nehoda se stala večer v centru Havířova. Chlapec utrpěl zlomeninu kotníku. 

"Krátce po devatenácté hodině vyjížděli policisté k dopravní nehodě mezi autobusem a chodcem. Na havířovské Hlavní třídě jel 39letý řidič autobusu městské hromadné přepravy v pravém jízdním pruhu. Bezprostředně před křižovatkou ulic J. Wericha a ČSA narazil do 11letého chodce, který přecházel po vyznačeném přechodu. Řidič se střetu snažil zabránit strhnutím řízení a brzděním, i přesto došlo ke střetu. Nezletilý chlapec byl převezen do havířovské nemocnice. Podle vyjádření lékařů utrpěl vážná zranění s dobou léčení přesahující šest týdnů. Provedená dechová zkouška u řidiče autobusu byla negativní. Vyšetřování dopravní nehody si převzala služba kriminální policie a vyšetřování," sdělila k nehodě mluvčí Viačková.

V úterý došlo také k neštěstí na železnici. Deník o tom informoval v článku: Muž si klekl před osobní vlak, ten ho na místě zabil