Nehoda se stala poblíž Dolu ČSA. Osobní auto po nárazu do autobusu začalo hořet. 

Z místa byli hlášeni zranění lidé, společně s pozemními posádkami hasičů a záchranné služby tam přiletěl i vrtulník z ostravské základny. 

Z dostupných informací vyplývá, že na místě zemřel jeden člověk. 

Informaci potvrdila policejní mluvčí Gabriela Pokorná: "Byly zahájeny prvotní úkony trestního řízení. Jedna osoba na místě zemřela." 

Okolnosti, za jakých se nehoda stala, vyšetřují policisté. Po dobu záchranných prací a vyšetřování byla doprava vedena po objízdné trase. 

Vše nasvědčuje tomu, že osobní auto Škoda Octavia mělo přejet do protisměru, kde narazilo do autobusu. Zraněn byl také řidič autobusu a dva cestující. 

"Záchranáři již nemohli pomoci osobě, která cestovala v automobilu. Poranění byla neslučitelná se životem a smrt nastala ještě před příjezdem posádek záchranné služby. Týmy ZZS ošetřovaly tři pacienty, kteří při střetu utrpěli zranění. Všichni byli při vědomí a mimo přímé ohrožení života. Šedesátiletý muž s poraněním hrudníku a hlavy byl leteckými záchranáři přepraven do ostravské Fakultní nemocnice. Čtyřiačtyřicetiletý muž a sedmnáctiletá dívka utrpěli lehká poranění v oblasti dolních končetin a po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče je pozemní posádky transportovaly na chirurgickou ambulanci v Karviné," uvedl mluvčí moravskoslezské záchranné služby Lukáš Humpl. 

Ve čtvrtek měli policisté k případu více informací. 

"Řidič (20) osobního vozidla Škoda Octavia po průjezdu levotočivou zatáčkou ze zatím nezjištěných příčin přejel do protisměru, kde čelně narazil do příměstského autobusu. Mladík jel ve směru na Karvinou, autobus v opačeném směru. Narázem bylo osobní vozidlo přepůleno a jedna z částí začala hořet. Mladý řidič osobního vozidla po střetu utrpěl zranění, která nebyla slučitelná se životem a na místě zemřel. Řidič autobusu (60) byl letecky transportován do ostravské fakultní nemocnice. V autobuse cestovalo celkem sedm lidí, z toho dva (17letá dívka a 43letý muž) byli převezeni do karvinské nemocnice. Po ošetření byli oba propuštěni do domácího léčení. Vyšetřování příčin tragické nehody si převzala služba kriminální policie a komisař zahájil úkony trestního řízení přečinu těžké ublížení na zdraví z nedbalosti," informovala policejní mluvčí Zlatuše Viačková.