Nehoda byla hlášena třicet minut po patnácté hodině. Nikdo neví, proč motocyklista na silné Hondě CBR vyjel do protisměru. Nehodu nikdo jiný neviděl. Motorkář jel od Soběšovic na Horní Bludovice. Ze silnice vyjel v esíčkách před prudkým stoupáním. Na silnici nejsou žádné stopy po brzdách, jen u levého kraje cesty je stopa po tom, jak motocykl sjížděl do příkopu. Motorkář pak i se strojem pak narazil do lípy.

Na místo přijely dvě záchranky. Jako první byla na místě posádka z Nošovic, druhá pak přijela z Frýdku-Místku. Z Havířova dojeli i hasiči. Na poli v těsné blízkosti přistál také vrtulník letecké záchranné služby. "Byli jsme tady za sedm minut od nahlášení. Už mu ale nebylo pomoci," potvrdila posádka Kryštofa 05.

Jako první se zraněnému snažili pomoci lidé, kteří jeli za chvíli kolem. "Svědkové události se postiženému snažili poskytnout laickou první pomoc a do příletu posádky LZS u něj po dobu asi deseti minut prováděli srdeční masáž. V oživovacích pokusech poté pokračovali za použití přístrojové techniky letečtí záchranáři. Přes veškeré vynaložené úsilí se ani profesionálům v průběhu další půl hodiny nepodařilo obnovit činnost srdce a zasahující lékař nakonec musel konstatovat smrt pacienta. Čtyřiatřicetiletý muž utrpěl při nehodě poranění hrudníku a páteře, kterým navzdory veškeré poskytnuté pomoci na místě podlehl," potvrdil mluvčí krajské záchranné služby Lukáš Humpl.

Vyšetřování nehody se zaměří nejen na jízdu a rychlost motocyklu, ale také na to, zda nebyl motocyklista pod vlivem alkoholu, nebo jeho stroj nebyl před kolizí poškozen.