„Řidič vozu Škoda Felicia jel ve směru jízdy od ulice 1. Máje k ulici Bezručova. Dítě v doprovodu přebíhalo vyznačený přechod pro chodce u přemostění kolejiště, kde došlo ke kolizi. Přes kapotu dopadlo na vozovku a utrpělo velmi vážná zranění. Z místa bylo letecky transportováno do ostravské fakultní nemocnice a je v přímém ohrožení života,“ sdělila policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

"K šestileté dívce v Bohumíně vyjížděly pozemní týmy a vzlétal vrtulník LZS. Pacientka byla po kolizi s projíždějícím vozidlem v bezvědomí. Utrpěla poranění hlavy a mozku. Záchranáři ji zajistili krčním límcem, provedli intubaci dýchacích cest a připojili k přístrojem řízenému dýchání. Po uložení do vakuové matrace byla dívka letecky transportována do ostravské Fakultní nemocnice. Její stav byl v době předání kritický," sdělil mluvčí záchranné služby Lukáš Humpl. 

U řidiče byly provedeny orientační zkoušky na přítomnost alkoholu i návykových a omamných látek, obě byly negativní. Vyšetřování vážné nehody si převzala služba kriminální policie a vyšetřování.

Malé školačky patří k nejčastějším obětem pedofilů.  Ilustrační foto.
Muž tahal školačku za aktovku, dívce se podařilo utéct