Nehoda se stala chvíli před 8. hodinou v úseku mezi hřbitovem a kruhovým objezdem. Srazila se tam malá dodávka s osobním autem, které přejelo do protisměru. 

close Nehoda v Karviné-Dolech. info Zdroj: Čtenářský snímek zoom_in

S ohledem na hlášení svědků z místa nehody byly společně s hasiči k zásahu vyslány posádky záchranné služby z Karviné a Havířova a také vrtulník z ostravské základny. Právě na jeho palubě byl o necelou hodinu později jeden zraněný přepraven do Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě. Podle informací z místa kolize se mělo jednat o těžce zraněnou ženu.

Ostatní účastníci vyvázli bez zranění. Řidička cestovala sama, v dodávce jeli dva muži, kteří zraněním se štěstím unikli.

To potvrdila i policie. "24letá řidička osobního automobilu Hyundai i30 jela ve směru od Karviné. V pravotočivé zatáčce za místním hřbitovem vyjela vlevo do protisměru, kde se její auto střetlo s protijedoucím dodávkovým vozidlem VW Transportér. Zraněna byla pouze řidička, která utrpěla vnitřní zranění, se kterými byla letecky transportována do nemocnice. Okolnosti, za jakých k nehodě došlo, se stále vyšetřují," řekl Deníku policejní mluvčí Miroslav Kolátek.

"Zraněná žena byla se záchranáři zpočátku v kontaktu, její stav se však velmi rychle zhoršoval. Vzhledem k poruše vědomí a selhávajícímu dýchání museli zasahující lékaři provést zajištění jejích dýchacích cest i připojení k přístrojem řízené ventilaci. Prvotní vyšetření ukázalo poranění v oblasti hlavy, horní končetiny a páteře. Posádky záchranné služby ženu zajistily krčním límcem, zahájily nitrožilní podávání léků a připravily ji k transportu do zdravotnického zařízení. Postižená byla poté letecky přepravena na urgentní příjem ostravské fakultní nemocnice," informoval mluvčí moravskoslezské záchranné služby Lukáš Humpl. 

Na místě zasahovali hasiči z Karviné. "Do karvinské části Doly vyjela dvě zásahová vozidla jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje ze stanice Karviná. Z havarovaného vozidla Hyundai vyprošťovali pomocí hydraulického zařízení zraněnou ženu ve věku 24 let, které až do příjezdu zdravotníků poskytovali předlékařskou pomoc. Hasiči obě vozidla zabezpečili před případným požárem. Hasiči nakonec místo nehody uklidili," sdělil mluvčí krajských hasičů Petr Kůdela. 

Jako pravděpodobná příčina nehody se od samého počátku jevilo nezvládnutí jízdy při průjezdu táhlou zatáčkou na kluzké vozovce. To také bylo nakonec potvrzeno. Škoda způsobená na obou vozidlech byla předběžně odhadnuta na 300 tisíc korun.

Po dobu řešení nehody platilo v místě dopravní omezení. Všechna doprava byla svedena na objízdnou trasu přes Horní Suchou a Stonavu.

close Nehoda v Karviné-Dolech. info Zdroj: Čtenářský snímek zoom_in