„Řidič jeepu mířil po silnici z Potštátu na Odry. Za snížené viditelnosti, kdy se po celém úseku rozprostírala mlha, začal předjíždět nákladní auto s přívěsem - a to i přesto, že neměl dostatečný rozhled,“ popsala přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Na jeho nedomyšlený a nebezpečný manévr doplatil řidič nákladního auta s návěsem. Ten se poté, co v protisměru zahlédl auto, snažil odvrátit nebezpečí stržením volantu k pravému okraji silnice.

„Stejně zareagoval i řidič nákladního auta, který jel stejným směrem. Jeep tak zůstal zaklíněný mezi nimi,“ vylíčila dále.

Nehoda se naštěstí díky pohotové reakci řidičů kamionů obešla bez zranění. Dechové zkoušky vyloučily, že by některý z účastníků usedl za volant pod vlivem alkoholu.

Při šetření okolností ale vyšlo najevo, že řidiči osobního auta skončila platnost řidičského průkazu už v roce 2020 a má od ledna prošlou technickou kontrolu. Škoda se vyšplhala na 150 tisíc korun.

Policie doporučuje, aby byli řidiči s příchodem podzimního počasí obezřetní a přizpůsobili styl jízdy povětrnostním podmínkám.

„Lidé by měli vždy dbát na svou bezpečnost a brát ohledy na životy a zdraví ostatních účastníků silničního provozu. Zbytečně neriskujte - v takových případech totiž neplatí rčení o tom, že risk je zisk,“ konstatovala Zajícová.