"Strojvedoucí několik metrů před stanicí Karviná, hlavní nádraží, uviděl dvě osoby jdoucí ve směru jízdy vlaku. Ze zjištěných informací vyplynulo, že strojvedoucí ihned začal troubit a brzdit. Nato měly osoby uskočit mimo kolejiště, přesto vlak jednu osobu zachytil. I přes okamžitou pomoc a veškerou snahu poskytnutí první pomoci strojvedoucím a svědkyně osoba zemřela," uvedla mluvčí moravskoslezské policie Zlatuše Viačková. 

Zbytek života by měl strávit za mřížemi Zdeněk K. (55), který vloni v srpnu založil v Bohumíně založil ničivý požár, při němž zemřelo jedenáct lidí. Fota ze soudu, Ostrava, 30. listopadu 2021.
VIDEO: Soud vynesl ortel nad bohumínským žhářem. Ten neprojevil žádnou lítost

Policie vzhledem k citlivosti tragické události nebudeme upřesňovat věk oběti. "Z dosavadního prověřování tragické nehody víme, že obě osoby měly poslouchat hudbu z mobilních telefonů přes sluchátka v uších," řekla mluvčí policie dále.

Rodiče, mluvte s dětmi o nebezpečí mobilních telefonů

Je pochopitelné, že v dnešní době mladí lidé své mobilní telefony "nepouští" z ruky, ale bohužel často vídáme, že odvádí jejich pozornost a obezřetnost. Mladí lidé se tak mohou během chvilky dostat do velmi nebezpečných situací. Chtěli bychom požádat rodiče, aby se svými dětmi o těchto nebezpečných situacích mluvili a upozornili je na ně.

Zdravotničtí záchranáři obdrželi informaci o neštěstí po osmnácté hodině. "Pracovníci krajského operačního střediska byli informováni o střetu vlaku s člověkem na železniční trati poblíž karvinského nádraží. K místu události ihned vyjela posádka rychlé lékařské pomoci," popsal mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl. 

Dospívajícímu, který byl vlakem sražen, byla v okamžiku příjezdu záchranářů poskytována laická první pomoc. Nalézal se v bezvědomí, bezdeší a ve stavu selhání krevního oběhu. "Tým ZZS započal s rozšířenou resuscitací – pacientovi byly zajištěny dýchací cesty, zaveden vstup do kostní dřeně pro podávání léků a zahájena medikace, posádka pokračovala v nepřímé srdeční masáži. Přes několik desítek minut trvající snahu záchranářů se nepodařilo obnovit srdeční činnost a chlapec na místě podlehl vážným zraněním, který utrpěl," doplnil Lukáš Humpl.